Přihlášení

Jak se radní 30 let hezky "starají" o sídliště M. Horákové

19. 2. 2020 | Pavel Šebelle | Diskuze (1) | Životní prostor

Sídliště M. Horákové

Rozhodl jsem se pomoci lidem ze sídliště M. Horákové zlepšit prostředí, ve kterém bydlí. Shromažďuji náměty obyvatel, naslouchám jim, procházím se po sídlišti, diskutuji s jeho obyvateli. Na základě jejich námětů a nápadů připravuji možné návrhy, jak by šlo jejich sídliště upravit a 28.2. 2020 v Olympii v 17 h pořádá naše firma, která na sídlišti spravuje již 10 bytových domů debatu s občany sídliště o všech těchto věcech, kde bude přítomen i zastupitel pan Soumar, který nabídl pomoc lidem s projekty do PaRo = participativního rozpočtu.

Pořídil jsem v pátek odpoledne fotografie jak je to sídliště zanedbané. Zastavil se zde čas v 60. letech, tenkrát ale bylo vše nové. Dnes je to neudržované, rozpadlé, když se opravuje chodník, opraví ho jen kousek, zbytek nechají starý.

Hezké prostředí nás ovlivňuje pozitivně, nehezké prostředí negativně. Písek je bohaté město, má rozpočet ve výši 1 mld Kč a přesto se radní o místo, kde bydlíme málo starají a zajímají. Dokonce radní léta odmítají žádosti aktivních obyvatel o zlepšení na tomto sídlišti. Posuďte dle fotek sami. Domy 1648-1650 v roce 2010 žádali o pár parkovacích míst před svými domy, dodnes tam není nic, jen místa s rozježděnou trávou kam auta lidé odstavují, protože řádné parkovací místo město nezřídilo.

To co se po listopadu 1989 na sídlišti změnilo je, že odvezli Gottwalda, podstavec zůstal, udělali se kousky chodníků jen tam kde se měnil parovod a dali se prolézačky do zadní části sídliště. Jinak se vše zhoršilo – chodníky jsou rozpadlé a cesty děravé, parkoviště ve stavu a kapacit roku 1965 nedostatečné a přeplněné. U domů jsou ponechané desetiletí nevyužívané zrezlé klepače na koberce a sušáky na prádlo. Jen minimum sušáků je používáno. Moje generace si na klepačích hrála a povídala, dnešní mládež klepače ničí, tam kde babičky suší prádlo jim trhají šňůry.

Kvůli nedostatku parkovacích míst jsou trávníky rozježděné. Na některých trasách chybí chodníky a tak lidé chodí po bahnitých vyšlapaných pěšinách, zeleň málo udržovaná, rozježděná.

O fontánu, která byla ve vnitrobloku za Olympií, se město nechtělo a neumělo starat a tak poslali bagr a odstranili ji. Na sídlišti není žádné hřiště na míčové hry.

Takhle to vypadá na sídlišti ,dle politiků, v nejlepším a nejbohatším období naší země. Bohužel realita ukazuje, že je to jinak. Žijeme skoro všichni mezi rozpadlými chodníky a děravými silnicemi, žijeme ve městech kde se nedá zaparkovat, ve městech a vesnicích bez obchvatů dýcháme vzduch plný škodlivin.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Jak by mohl vypadat vnitroblok za Olympií

5 miliónu na zapojení veřejnosti – participativní rozpočet

Participativní rozpočet – pár poznámek k nástroji spolurozhodování občanů nejen o veřejných penězích

 

Fotogalerie k článku


Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

19. 2. 2020 (20:30)  –  Luděk Blaha

0
0

Ze snímků dovozuji, že v minulých dvaceti letech na gottwalďáku nebydlel žádný ze zastupitelů města.
Možná by nebylo od věci, kdyby v příštích volbách než stranickou příslušnost kandidátů upřednostnili voliči příslušnost teritoriální.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.