Přihlášení

VIDEOZÁZNAM představení studie Žižkova kasárna

27. 1. 2020 | Zdenka Jelenová | Diskuze (5) | Věci veřejné

Ve středu 22. ledna 2020 proběhla za hojné účasti veřejnosti v Městské knihovně Písek první prezentace hrubopisu návrhu územní studie Žižkových kasáren v Písku. Po úvodních obecnějších příspěvcích svůj návrh představují projektanti z ateliéru FACT Ing. arch. Vladimír Krajíc a Ing. arch Martin Křenek.

 

Související články:

Kasárna – 1. prezentace návrhu ve fotografiích

Co se bude stavět v kasárnách – veřejné představení návrhu hrubopisu územní studie

0
0

Diskuze k článku +

27. 1. 2020 (11:27)  –  Michaela Šťastná

0
0

Chtěla jsem napsat, že na webu města si dohledáte všechna data, zápisy,protože se dneska konečně na webu města objevil odkaz, a tím si ucelíte dojem z předvedené prezentace.
No, tak na webu města to tedy nenajdete, ačkoliv nadpis nové kolonky zní nadějně.
A to jsem si myslela, že největší fiasko byla ta studie U Vodáka…

Odpovědět

28. 1. 2020 (12:24)  –  Martin Zborník

0
0

Dle aktuálních sdělení zástupců města zápisy z pracovní skupiny pro kasárna zatím uveřejněny na stránkách nebudou.
Nicméně jak mi sdělil městský architekt: "Veřejnost do zápisů může nahlédnout u mě na odboru investic a rozvoje." Pokud někdo bude mít čas na odbor zajít, prosím o jejich nafocení (to je oficiální forma nahlížení) a jejich následné nasdílení pro širokou i odbornou veřejnost.
Jak dále uvedl městský architekt o jejich uveřejnění se teprve bude jednat: "Na následujícím jednání Pracovní skupiny pro kasárna (26.2.) bude projednáno jakou formou se zápisy zveřejní."

Co brání jejich zpřístupnění? Je v nich snad něco tak strašně tajného, že je potřeba s tím dělat takové tajnosti? Dle předchozích sdělení v nich má být definováno zadání (rozsah, obsah, cíl) pro zpracovatele územní studie. To by předci měla být základní informace k veřejné diskusi (ideálně před zahájením kreslení návrhů). Nu což, budeme rádi, když je případně dostaneme alespoň k dispozici, když už je první návrh představen.

Odpovědět

29. 1. 2020 (12:02)  –  Pavel Šebelle

0
0

Pane Zborník jak vlastně vznikl požadavek na sportovní halu, kdo ji chtěl a jakou ? Co v ní má být? Podle velikosti ve studii se mi zdá, že se do ní vejde jen jedno hřiště. To by byl velký krok zpět, současná sportovní hala v Sokole má tři tělocvičny ( starou část, novou halu a pak obloukovku na florbal.). Stejně jde o krok zpět u bazénu, kdy by byl jen vnitřní.

Odpovědět

28. 1. 2020 (13:36)  –  Michaela Šťastná

0
0

Celá záležitost dostává nádech tajemna a zároveň selekce na prominenty a ten zbytek.
Tím se dostáváme i k tomu, jak je naplněno ohlášení, že se na tvorbě podoby kasáren podílí i veřejnost.

V týdeníku PP byla 22. 1. zveřejněna informace, že člen pracovní skupiny T. Freiberg zajistil pro vybrané obecenstvo promítání studie, která byla oficiálně představena až 22.1. veřejnosti. Inu, když už předtím architekti promítali na radnici, proč se potom nepřesunout do kanceláře poslance K. Turečka a promítnout to ještě jednou.
A vůbec by nevadilo, kdyby se to promítlo všem zastupitelům, komisím a dotčeným výborům, naopak, to by bylo v pořádku.
No tak to se nestalo, v poděkování za promítání jsou jasně vyjmenováni ti vyvolení, kterým bylo umožněno se akce účastnit.

Soukromé promítání se asi platí z jaké položky uvedené ve smlouvě města? Proč se soukromě nepromítalo všem zastupitelům?
Participace veřejnosti v pojetí vedení města je velice originální, kdyby vám někdo ukázal obrázky chleba, a chtěl po vás ohodnit jeho chuť, vůni a složení bez toho, že kromě obrázku nedostanete k tomu chlebu nic, vysmáli byste se mu, že nemáte podle čeho hodnotit a nemůžete výrobci podepsat, aby šel chleba na trh.
Tady jsme dostali obrázky nové čtvrti s nicotnými náznaky informací, a máme nadšeně aplaudovat a souhlasně pokyvovat(což někteří z nás opravdu i dělají) a poslat studii k realizaci. Starostka města na jednom ZM říkala, že není pravda, co se píše, že o městě rozhodují tři lidé. Začíná to vypadat, že to budou lidé čtyři.

Odpovědět

28. 1. 2020 (14:50)  –  Pavel Šebelle

0
0

Ta prezentace projektu kasáren byla dobrá z pohledu propagace, mohla udělat na spoustu lidí velmi dobrý dojem, protože padlo spousty vzletných slov a bylo nakresleno plno hezkých obrázků. Zvlášť 3D animace nové pěší trasy k Václavu po mostě se stromy, kde svítí sluníčko, chodí spousta lidí a dole jezdí autíčka, vypadala opravdu báječně. Jenže papír a 3D animace snesou hodně, ale s realitou místa a života města to má podle mne málo společného málo a nebude to takhle fungovat.

Začněme u pěší trasy přes dálnici se spoustou stromů. V současné době k Václavu po trase přes most do Burgetovky přes dálnici chodí lidí minimum, protože, když se setmí, tak ženy a děti se zde bojí chodit. To, že ubereme auta a přidáme stromy a keře, pocit bezpečí naopak zhorší. Konkrétní příklad: na Hradiště už dnes jsou 3 cesty přes přeložku, nejkratší přes most, kde jezdí auta, druhá „přírodou“ kolem McDonaldu, 3 „skoro přírodou“ kolem Jitexu. Všechny trasy jsou málo využívané, ty „přírodou“ jsou po setmění a i přes den využívané nejméně, protože lidé se bojí tam, kde nikdo nebydlí, kde neprojede jednou za čas auto, a kde jsou stromy a křoví. Takže nejvíc je využívaná nejkratší trasa po mostě s auty, protože tam je jakýsi pocit min. bezpečí. A protože cesta přes přeložku není „bezpečná“ všichni rodiče na Hradišti dělají taxikáře. To co potřebujeme nejsou stromy na mostě, ale MHD s intervalem 15 minut. Pokud tedy někdo za 50 milionů udělá k Václavu most se stromy jak pro jeleny, ke kterému se bude procházet neobydlenou částí parkovacích domů a sportovišť s mnoha stromy a keři, nikdo tudy brzy ráno a po setmění (v zimě skoro půl roku) stejně chodit nebude. A jestli se zruší chodníky přes most do Burgetovky, kde díky autům se lidé cítí bezpečněji, tak se naopak zhorší výrazně dostupnost Václava pro pěší.

Já mohu mluvit za Hradiště a známé od Václava, bylo by dobré, kdyby se tu v diskusi někdo od Václava k tomu vyjádřil. Kdo chce jít k václavu už dnes přírodou může jít kolem řeky, ale moc lidí tudy nechodí, protože "přírodou" to není bezpečné.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.