Přihlášení

Přivedou pivní slavnosti do Písku turisty?

2. 9. 2014 | Zdenka Jelenová | Diskuze (7) | Věci veřejné

Program zakončí rocková kapela Mig 21 s Jiřím Macháčkem.

V pátek a v sobotu 5.-6. září se v Palackého sadech odehraje druhý ročník akce Slavnosti piva Písek. Akci poměrně velkým finančním obnosem podpořilo Město Písek z grantového programu na podporu cestovního ruchu… Podpoří akce cestovní ruch ve městě?

"A je to tady. Historicky již druhá slavnost piva konaná v Písku. Oslava pivního moku, oslava pivovarnictví, oslava všeho, co souvisí s pivní kulturou. A nejen to. Návštěvníci se budou moci občerstvit u nevšedních cateringových míst a zažít kvalitní gastronomii. A aby bylo co poslouchat a nač tančit, objednali jsme i trocha té muziky," zvou pořadatelé na pivní slavnosti v Palackého sadech.

Podpoří čtvrt milionu od města rozvoj cestovního ruchu?

Odpověď na tuto otázku by měl bezpochyby přinést nadcházející víkend. Pořadatelem akce je písecké občanské sdružení Prostor pro všechny, jehož předseda Robin Mikušiak na ni získal dotaci 231.480 korun, tedy 57,8% z požadované částky 400 tisíc. Náklady akce by měly podle předloženého rozpočtu činit 543.350,- Kč. Podotkněme, že celková alokovaná částka na podporu cestovního ruchu pro rok 2014 byla jeden milion korun – pivní slavnosti tedy získaly skoro čtvrtinu, zatímco například Prácheňské muzeum se svým požadavkem na příspěvek necelých 50 tisíc na jazykové mutace audioprůvodců pro zahraniční návštěvníky neuspělo – audioguidy jsou přitom v zahraničí velmi osvědčenou pomůckou.

KOMENTÁŘ PÍSECKÉHO SVĚTA: Nepřipadá nám v tomto kontextu úplně hezké, že na webových stránkách akce http://pivopisek.cz pořadatel akce vyzdvihuje, že "Návštěvníci Slavností piva v Písku budou mít po celou dobu vstup na festival v Palackého sadech v centru města zcela zdarma", ale přitom se ani slovem nezmiňuje o získané podpoře Města Písek… Chucpe?

Program slavností piva:

 

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

2. 9. 2014 (22:22)  –  Zbyněk Konvička

0
0

To, že Prácheňské muzeum nebude mít jazykové mutace svých audioprůvodců je škoda. Město Písek se mohlo zařadit k jiným podobným organizacím, které tuto službu zahraničním návštěvníkům nabízejí. A držet trochu krok s interaktivními prvky dnešního muzejnictví. Jako například v Jablonci nad Nisou – viz http://www.propamatky.info/cs/zpravodajstvi/liberecky-kraj/tema/jablonecke-muzeum-zacalo-nabizet-osobniho-audiopruvodce/1246/

Odpovědět

2. 9. 2014 (23:24)  –  Martin Brož

0
0

No jo no, někdo se tu obouvá do DPČ a najednou koukáme že vlastně čerpá ze stejných programů a to takovou částku která je jedna pětina toho co žádá jiný neziskový subjekt a to na roční provoz. A tady to spolkne jediná akce. Chce to už jen zatleskat že někdo si nevidí do úst.

Odpovědět

3. 9. 2014 (19:31)  –  Luděk Blaha

0
0

To se pak posuzování kulturního života v Písku z úst některých lidí dostává do poněkud jiného světla. Když, zdá se, to není kritika aktivit, ale vyřizování si účtů s konkurencí…

Odpovědět

3. 9. 2014 (11:24)  –  Ladislav Douša

0
0

Slavnosti piva vnímám jako ryze komerční akci, takže mě zpráva o grantu vyloženě šokovala. Ještě přimhouřím oko nad přehnanými investicemi do píseckého hokeje na úkor jiných, méně masových sportovních aktivit, ovšem podporovat akci, jež těží z příznivců alkoholu… Copak jsme nějaká pivařská Pálava, že potřebujeme město prezentovat jako svatostánek piva?

Odpovědět

3. 9. 2014 (19:28)  –  Luděk Blaha

0
0

Výborně, pane Doušo. Vý-bor-ně!
Jak říkám, chtělo by to slavnosti jogurtu nebo kefíru. Ale takové můžeme udělat klidně v zrekonstruovaném altánu. Tam by se všichni návštěvníci určitě vešli.
Jen s tou masovostí hokeje bych to trošku otočil. Třeba se pletu, ale v rámci města považuji hokej spíše za sport individuální. Fotbalistů, cyklistů, tenistů a možná i plavců bude, řekl bych, víc. Tady jde asi spíš o sledovanost a prezentaci města v povědomí nagánového národa.

Odpovědět

3. 9. 2014 (22:15)  –  Ladislav Douša

0
0

Pane Blaho, kdyby písečtí plavci ročně dostávali od města tolik, co hokejový klub, tak není plavečák na spadnutí… Nicméně se na základě vaší výtky musím opravit, neměl jsem hovořit o masovém sportu, nýbrž pouze o masou milovaném sportu. Uznávám, že v tom je značný rozdíl. Tím spíše, když část té masy zasedá ve vedení města i zmiňovaného hokejového klubu zároveň. Slavnosti jogurtu, pokud by dostaly stejný grant, by jistě návštěvníci ocenili. Kdyby jich byl Vámi odhadovaný počet, dostali by od pořadatelů jako pozornost dárkové poukazy na odběr jogurtů na celý rok pro celou rodinu ;-).

Odpovědět

9. 9. 2014 (13:02)  –  Tomáš Poskočil

0
0

Ono to vypadá na první pohled úplně jasně. Jenže členové grantové komise se nerozhodují jen na základě aktuálně podaných projektů, ale i na základě historie realizací předchozích projektů. A já to píši nerad, ale u řady projektů v předchozích letech právě Prácheňské Muzeum selhalo. Tak například vytvořené pohledy nejvýznamnějších objektů muzea, na které PM dostalo grant v roce 2012, byly slabé kvality a nepěkné. Z brožurky o zlatu na Písecku z roku 2011 se vyklubal letáček s nulovou hodnotou pro cestovní ruch. Já si pracovníků Prácheňského muzea maximálně vážím, osobně se z celou řadou z nich znám a dělají svojí práci velmi dobře, ale realizace těchto projektů se jim prostě nepovedla. A právě v tom vidím i důvod, proč tentokrát Prácheňské muzeum neuspělo… Může to být určité varovaní, že granty nelze získávat automaticky jen z toho titulu, že Prácheňské muzeum je vůdčí organizací v Písku. Realizace grantů musí mít určitou kvalitu! Samozřejmě jen spekuluji, neseděl jsem v grantové komisi pro rok 2014, takže pravé důvody neznám. Ono se ty pravé důvody ani dozvědět nemůžeme, protože členové grantové komise jsou vázani mlčenlivostí. A osobně si myslím, že Prácheňské muzeum v prvé řadě potřebuje popisky v cizím jazyce přímo na expozicích, pak teprve může přistoupit i k cizojazyčným audioguidům…

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.