Přihlášení

Nekonečný Duškův příběh a zákaz herních automatů v Písku

26. 3. 2010 | Zdenka Jelenová | Diskuze (25) | Věci veřejné

ilustrační foto archiv PS

Písecký místostarosta Tomáš Dušek (ODS) se udržel ve svém křesle i v průběhu dalšího zasedání zastupitelstva ve čtvrtek 25.3., při třetím pokusu (podruhé na návrh bývalé místostarostky, zastupitelky Evy Veselé) o jeho svržení. Písečtí zastupitelé na jednání mimo jiné zakázali provozování výherních automatů po celém městě kromě dvou ulic na okraji.

Zastupitelé se problémem výherních automatů zabývali i na popud první letošní petice adresované městskému úřadu, kterou podepsalo asi dvě stě občanů, kteří požadovali úplné, kategorické a nekompromisní zrušení všech veřejně přístupných heren na území města, a to s okamžitou platností.

Jak uvedl již dříve Písecký deník, počet výherních hracích přístrojů na území města se snižuje. Ke konci roku 2008 jich bylo v Písku povoleno 288, k začátku roku letošního o dvaasedmdesát méně. Přesto je mnoho občanů považuje za obrovský problém. Na druhé straně, příjmy z místních poplatků, správních poplatků a výtěžky ze zisku z provozu VHP byly významným zdrojem příjmů rozpočtu města.V roce 2008 to bylo 12 249 000,- Kč, v roce 2009 11 852 000,- Kč. Před jednáním nebylo proto příliš jasné, na kterou stranu se zastupitelé přikloní.

Jak vyplynulo z důvodové zprávy předkládaného návrhu obecně závazné vyhlášky, mohou obce  (v souladu s ustanovením § 50 odst. 4 a § 17 odst. 11 zákona č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách) omezovat pouze provoz výherních hracích přístrojů (VHP). Loterie či jiné podobné hry (podle § 50 odst. 3 téhož zákona zákona), které povoluje ministerstvo financí, nemohou být samosprávou omezovány. Obce nemohou vzhledem k existenci speciálního zákona, upravujícího tuto oblast, dovozovat své zmocnění ani s odkazem na zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku.

Obec navíc nemůže vyhláškou zakázat provoz VHP ve městě celoplošně (právní rozbor MV ČR, odbor dozoru a kontroly veřejné správy – JUDr. Cigánková). Proto se do diskusi nakonec zastupitelé přibližně 70procentní většinou přiklonili k variantě zakázat provoz automatů výčtem píseckých ulic, mezi nimiž chybí ulice Pod Lesním hřbitovem a Pod Portyčskými skalami - tím učinili z plošného zákazu zákaz selektivní, nicméně s velmi podobným důsledkem.

Komentář Píseckého světa: Myslíme, že v tomto případě většina občanů města stojí za svými zastupiteli a přivítá takto razantní omezení tohoto druhu podnikání.

Nešlo by přece jen ještě zlepšit (zpružnit) informovanost?

K tomu jen dodejme, že opět čekáme na zveřejnění záznamu z jednání zastupitelstva a že by občany jistě potěšilo, kdyby bylo město schopno své občany o důležitých rozhodnutích pokud možno obratem informovat, například tiskovou zprávou o přijatých usneseních na webu města. Jednání zastupitelstva je sice samozřejmě veřejné, leč ne každý občan má reálnou možnost na jednání strávit dlouhé hodiny.

Související články:
Cirkusové představení aneb Místostarosta Tomáš Dušek nebyl odvolán ani na druhý pokus
Místostarosta Dušek zůstává ve funkci, zastupitelé odmítli jednat o jeho odvolání

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

26. 3. 2010 (11:02)  –  RSDr.

0
0

Snížení počtu místostarostů.
Pro Písecký deník jsem v diskusi dne 23.3.2010 uvedl. Zařazení tohoto bodu, jako posledního bodu č. 22 na jednání a to ještě po kontrole plnění usnesení předurčuje výsledek. Všichni zastupitelé budou unaveni a budou chtít co nejrychleji jednání ukončit. Na spory, proslovy a argumenty nebudou mít ochotu. To, že radní takto rozhodli je předurčující… nic neměnit.
Dnes k tomu doplňuji: Diskusi bodu jednání nikdo nežádal. Tedy diskuse nebyla. Jak si můžete ověřit, tak pro návrh hlasovala pouze předkladatelka. Zajímavostí je snad absolutní a široká názorová shoda všech zastupitelů celým politickým spektrem. Pozoroval jsem však jakousi psychickou nevyrovnanost předkladatelky pí.Veselé a ještě větší u p.Veselého, který vystupoval jako občan-host na jednání. Rozhodně vystupování obou Veselých hodnotím jako nekonstruktivní.

Odpovědět

26. 3. 2010 (15:07)  –  Otomar Gottstein - radní a zastupitel

0
0

Navrhoval jsem lepší než stávající usnesení zastupitelstva k hracím automatům, bohužel bylo podpořeno jen čtyřmi hlasy.

Je omylem se domnívat, že rozhodnutí zastupitelstva ohledně vyhlášky k hracím automatům bylo tím nejlepším. Ano souhlasím, jako zásadní odpůrce hazardních her, že toto podnikání mělo být více zákonem limitováno. Jenže nebylo a není a město nemá zákonné nástroje, jak herny z města vytěsnit. Bohužel, zastupitelstvo na venek ukázalo svoji silnou vůli a postoj k hazardu, ale fakticky tím nic nevyřešilo. Pouze stávající provozovatele výherních hracích přístrojů přinutilo přejít na systém terminálů, na které se městská vyhláška, díky špatnému loterijnímu zákonu, nevztahuje. Ti teď budou nuceni investovat do nových přístrojů a nebudou mít zájem přijmout opatření, ke kterým se chtěli zavázat, a která fungují např. ve Strakonicích. Navíc město tím přijde o 11 mil.Kč do městského rozpočtu, protože z terminálů nemá město nic, pouze stát… Já jsem člověk pragmatický. Myslím tedy, že bylo za stávající situace pro město lepší, přistoupit na dohodu s provozovateli heren a docílit následujícího:
- provozovatelé heren a majitelé objektů dobrovolně odstraní ze svých heren všechny vnější reklamy upozorňující na hazardní hry , venkovní jackpoty přemístí dovnitř a to tak, aby vizuální reklama nemohla ovlivňovat mladistvé a neprovokovala veřejnost a okolojdoucí,
- provozovatelé heren současně odstraní z vnějších prostor herny všechny reklamy na podávání alkoholických nápojů ke hře zdarma,
- do 30.4.2010 umístí na každý výherní hrací přístroj nápis „ hraješ –li, neriskuj vše “,
- k zamezení možnosti hry mladších 18 let provozovatelé prohlašují, že takové osoby do heren vpouštěny nejsou a nikdy nebudou. Jakákoliv osoba jenom trochu podezřelá je a vždy bude legitimována a při zjištění nezletilosti vykázána z prostor herny. Na každé herně bude na dveřích dostatečně velký nápis zakazující vstup osob mladších 18-ti let,
- provozovatelé zajistí, aby výherní hrací přístroje byly umístěny pod přímý dohled obsluhujícího personálu při současném optickém oddělení od ostatních hostů,
- v prostorech herny umístí provozovatelé funkční kamerový systém, který bude trvale snímat vchod do provozovny včetně prostoru před vchodem a vnitřní prostor herny. Data z obrazového záznamu budou uchovávána po dobu nejméně 30ti dnů a provozovatelé se zavazují poskytnout tento záznamu orgánu, který prokáže právní zájem,
- zaměstnanci provozovatelů heren zajistí, aby podnapilí hosté nebyli do provozovny vpuštěni,
- v  každé z heren bude učiněno opatření, že po 24,00 hodině budou návštěvníci vpouštěni individuálně po provedení vizuální kontroly obsluhou. Tuto kontrolu bude provádět buď k tomu vyčleněná obsluha herny nebo stálá bezpečnostní služba (smluvní agentura) anebo herna musí být povinně vybavena technickým zařízením umožňujícím obsluze zkontrolovat hosta před vpuštěním do jejich prostor (videotelefon a dálkové ovládání zámku či jiný účinný systém, který je schopen splnit podmínky pro eliminaci vstupu výše uvedených osob),
- provozovatelé souhlasí s tím, aby se v intervalech nejméně dvakrát ročně sešli se zástupci samosprávy za účelem vyhodnocení účinnosti výše uvedených opatření, dále souhlasí s tím, že k setkání dojde i v případě požadavku představitelů města z důvodu nutnosti operativně řešit případný vzniklý zásadní problém.

Věřím, že si občané města za půl roku vyhodnotí sami, zda vyhláška města něco vyřešila. Na závěr znovu opakuji: Jsem zásadní odpůrce hazardních her!

Malé zamyšlení na závěr, pro ty, kdo měli dost síly a dočetli až sem:

A co třeba třeba zakázat veškeré sázkové kanceláře, sportku, sazku, atd… to jsou také hazardní hry. To nikomu nevadí, že je z hazardu sponzorován sport? V době internetu stejně nemá nikdo možnost hazard zakázat. Jen stát již z toho nebude mít nic. V době platebních karet a internetu není přece problém, najít si jinou zemi a přes internet sázet a sázet…

Dej mi klid, abych přijal, co nemohu změnit.
Dej mi odvahu, abych změnil, co změnit mohu.
Reinhold Niebuhr

Odpovědět

26. 3. 2010 (15:16)  –  Otomar Gottstein - radní a zastupitel

0
0

Pokud se jedná o změny na postech starostů a místostarostů. Podávat návrhy na takovéto zásadní změny na radnici, když do konce volebního období bude zastupitelstvo zasedat pouze 4x, je velmi nezodpovědné. Sám jsem pro změny byl a navrhoval je v době, kdy to ještě smysl mělo. Pro nespokojené občany města se přiblížila doba zodpovědnosti. Každý z Vás nám to může v listopadu "spočítat" a sám pak určí, kdo ho nadále bude zastupovat. Některým z nás bude vyslán signál již v nadcházejících parlamentních volbách…

Odpovědět

26. 3. 2010 (20:18)  –  Petr

0
0

Chcete šetřit na míistostarostech….. dneska jsem koukal na web knihovny a byl jsem úplně v šoku, kolik je tam zbytečných zaměstnanců. To snad neni možné! Tady by se mělo začít…

Odpovědět

27. 3. 2010 (08:40)  –  Iva

0
0

Zákaz herních automatů je naprostý nesmysl a bude velmi kontraproduktivní! Je vidět, že někdo tady fakt nemyslí, byť je to v dobré víře, což toto rozhodnutí ovšem neomlouvá!

Odpovědět

27. 3. 2010 (10:53)  –  zj

0
0

Pro Ivu: A mohla byste osvětlit, z jakého důvodu? Proč kontraproduktivní?? V zahraničí je to myslím standardně používaná metoda…

Odpovědět

28. 3. 2010 (11:38)  –  Iva

0
0

Zásadní otázkou je, proč nechceme v městě automaty mít.Někde jsem dokonce zaslechla, že kvůli jejich blikání!!Proč kontraproduktivní? Za prvé z hlediska provozovatelů – tento zákaz se stejně bude obcházet.Spousta heren už má zavedeny videoterminály, takže provozvna stejně zůstane.A jaký je podle vás rozdíl, když někdo prohraje tisíce na automatech nebo když je prohraje na videoterminálech? A na videoteminálech se dá projet dokonce i více!Jediná změna je, že město přijde o příjem, protože z videotermínálů se neplatí poplatky a pokud se přesto provozovny zruší, lidé se ocitnou na pracáku. Z hlediska hráčů- pokud budete silný kuřák a někdo vám to zakáže, přestanete kouřit? To by musely cigarety vymizet ze světa úplně, tak jako by musely ze světa zmizet i automaty a hazardní hry. Kdo je patologický hráč, vždycky si automat najde, i kdyby za nim měl jet desítky kilomentrů.Nebo si najde něco jiného, třeba začne fetovat nebo pít. Hráči jsou podle mě ze závisláků nejméně nebezpeční pro společnost. . Jsou pěkně na jednom místě a nikomu neškodí. Pouze sobě a své rodině, ale to si musí vyřídit mezi svými. Takže jestli si někdo myslí, že zákazem automatů se z gamblera stane starostlivý otec (ale i matka) od rodiny, tak je to pěkný nesmyls. Možná se toto mé stanovisko někomu bude zdát drsné, hlavně tomu, koho se to týká, hlavně jejich rodinných příslušníků. Těch mi je sice líto, ale každý štěstím svého stvůrce.

Odpovědět

28. 3. 2010 (12:59)  –  Otomar Gottstein - radní a zastupitel

0
0

Ivo, naprosto s Vámi souhlasím. Napsala jste to dobře a výstižně! Nesouhlasím s hazardními hrami, s kouřením ve veřejných prostorách, s nadměrnou konzumací alkoholu… Jenže jsme svobodná společnost, která je vystavěna na odpovědnosti jedince sama k sobě a k druhým. Pokud je jedinec nezodpovědný, trpí tím, bohužel nejen on, jeho rodina, ale v konečném důsledku i celá společnost… Možná by těmto jedincům vyhovovala minulá společnost, která jim říkala tohle můžete, tohle ne… Ale já návrat starých pořádků fakt nechci…

Odpovědět

28. 3. 2010 (21:10)  –  Zlata

0
0

pro Ivu: Ale když to funguje na západě, jak píše Pani Jelenová, tak proč by to nemělo fungovat u nás????

Odpovědět

28. 3. 2010 (21:32)  –  Iva

0
0

To nemůžete myslet vážně? Přece nelze aplikovat věci z tzv. Západu na naši postkomunistickou společnost?! Závislosti mají sociální podtext a důvod. Až si v téhle společnosti dáme věci do cajku, což bude hodně dlouho trvat, pak se možná sníží počet různě závislých.Je třeba řešit tolik jiných důležitých věcí, do kterých se ale nikomu moc nechce.A aby se vůbec něco dělo a řešilo, tak se sáhne po tom, co je nejjednodušší, což je zákaz. Zamyslel se někdo nad tím, proč lidi ty auomaty vůbec hrají?Někde jsem zaslechla, že petici proti automatům podepsalo dokonce 200 lidí!!Pokud si to číslo nepamatuji, tak se omlouvám, ale pokud je to tak, potom já osobně seženu podpisy 200 lidí kdykoli a vpodstatě na cokoli během týdne.

Odpovědět

29. 3. 2010 (01:41)  –  zj

0
0

VIDEOTERMINÁLY? To je samozřejmě argument – ale ne proti omezování heren, ale pro změnu zákona! Hazard je naprosto stejný jak tvrdé drogy (pervitin, heroin), následky pro společnost jsou totožné, akorát je ZATÍM u nás kvůli zkorumpovaným politikům téměř neregulovaný – HÁDEJTE PROČ!!!
Ani já rozhodně nechci „návrat ke starým pořádkům“. Ale je demagogické říkat, že zákazy nic nevyřeší – to bych pak klidně mohla říci povolte prodávání alkoholu dětem, vždyť zodpovědní musí být rodiče. Ne, jde vždycky o to, kudy vést dělicí čáru. Např. bych nesouhlasila se zákazem kurzových sázek nebo pokeru (to jsou „skill games“ – v kursovém sázení si vybíráte příležitosti, ve kterých vidíte pro sebe výhodu, v pokeru hrajete proti ostatním hráčům a využíváte matematických, psychologických i jiných schopností, existují stovky knih a je to věda). Ale zcela souhlasím s odstraněním hracích automatů z běžných hospod a jejich buď úplný zákaz (je to podle mne svinstvo, past na vysátí peněz z nesvéprávných lidí), nebo vyčlenění do přísně koncesovaných heren-casin, kde se nepodává alkohol a kam vstup bude povolený pouze po prokázání totožnosti, ověření, že hráči nebyl uložen zákaz vstupu do takového podniku a zaregistrování hráče pro případ policejní kontroly či pro případ vyšetřování trestné činnosti.Opravdu mi nepřijde normální, když člověk pobírá soc.dávky a společnost mu umožní hrát ruletu, automaty atd.
Jakmile povolíte automaty v každé hospodě, což je podle mnoha cizinců náš unikát, rizika patologického chování neuvěřitelně rostou. Podle studie ESPAD hraje na hazardních automatických přístrojích téměř denně 1,1% českých chlapců ve věku 16 let a zkušenost s hazardem před 18. rokem věku uvedlo 32% patologických hráčů. Prokázané jsou samozřejmě vazby mezi hazardem, korupcí a organizovaným zločinem (praní špinavých peněz v českých hernách není reálně ničím omezeno).
NEJDE JEN O tzv. ZÁPAD: V listopadu proběhla i našimi médii zpráva, že Polsko vyhlásilo válku hazardu. Poslanci v rekordním čase sedmi dnů schválili nový zákon. Jde o vyústění tzv.hazardové aféry, kvůli které museli rezignovat tři ministři (členové vládnoucí strany Občanská platforma ovlivňovali další členy parlamentu jménem velkých gamblingových společností). Do pěti let by měly zmizet výherní automaty z barů, diskoték, nákupních center. Polsko tak bude po Rusku a Ukrajině další zemí, která přísně ohraničí možnost hazardních her.
Rájem „polských gamblingových turistů“ by se mohl stát Český Těšín, který na rozdíl od jiných měst v regionu nemá žádnou omezující vyhlášku.
Sice mne to opravdu překvapilo, ale jsem ráda, že Písek se vydal jinou cestou.
ZDENKA JELENOVÁ

Odpovědět

29. 3. 2010 (10:37)  –  Otomar Gottstein - radní a zastupitel

0
0

Souhlasím s tím, aby zákon dal možnost, nejnižším řídícím článkům, tedy obcím, aby si sami určily, jakým způsobem chtějí v obcích provozovat hazardní hry, pokud vůbec… Stávající "loterijní zákon" zákon je naprosto nevyhovujícía je třeba jej změnit.

Odpovědět

29. 3. 2010 (10:41)  –  zj

0
0

SUPER – tak to zkuste prosadit po stranické linii – to přece musí být jasné i vašim stranickým špičkám, které by to mohly ovlivnit, ne? Nebo snad tam hrají roli úplně jiné zájmy??!

Odpovědět

30. 3. 2010 (12:34)  –  Otomar Gottstein - radní a zastupitel

0
0

Pro paní Jelenovou:
Špatný zákon byl schválen napříč politickým spektrem. Tedy myslím, že v tuto chvíli se nejedná o strany, ale spíše o jednotlivé poslance… Moje názory znáte a je na Vás, koho v nadcházejících volbách podpoříte.

Odpovědět

31. 3. 2010 (09:11)  –  Iva

0
0

Už se k tématu automaty nechci vracet, ale přesto: zakázat plošně herní automaty v dnešní době je opravdu haurství. Chceme ušetřit na dvou nebo jednom místostarostovi pár tisícovek, a milionů se klidně zřekneme.Tomu fakt nerozumím.

Odpovědět

31. 3. 2010 (10:50)  –  zj

0
0

Jasně – o prachy jde vždycky až v první řadě :-)))
Pokud město (stát) použije takhle vybraný desátek třeba na "bohulibé" sociální účely, neříká mi tím vlastně, že když bude mít někdo z mých blízkých malý důchod, je úplně v pořádku, když se přidám k mafii a budu tím odčerpávat její "nemorálně nabyté" peníze např. na péči o dědečka?
Nebo kam až ustupovat kvůli penězům "na dobré a potřebné věci" ?? O tom je celá diskuse. Protože když třebas zlegalizujem heroin, tak vybrané daně taky rapidně vzrostou a můžem je využít třeba na…

Odpovědět

31. 3. 2010 (12:23)  –  Magda Myslivcová

0
0

Podle mého názorů peníze z provozu automatů "smrdí". Ať už jdou do kapes provozovatelů heren nebo do městského či státního rozpočtu. Jistě je lze využívat na bohulibé účely, ale ta věc má přeci širší souvislosti? Prohrané peníze chybí v rodinách gamblerů a nemohou být vydány za běžné věci. V nejhorších případech těžce nesou důsledky finanční, sociální i psychické všichni členové rodiny včetně dětí… Navíc sociálně slabé rodiny stát zpětně dotuje… Obávám se, že peníze vydělané z hazardu se naší společnosti mnohonásobně nevyplatí.

Odpovědět

31. 3. 2010 (17:26)  –  Otomar Gottstein - radní a zastupitel

0
0

Souhlasím, peníze s hazardu smrdí a jsem zásadně proti těmto činnostem. Na stranu druhou jsem proti omezování práv jedince a věřím v to, že každý má svoji míru svobody a svoji míru odpovědnosti. Já chci být tím posledním, který rozhoduje, jaká ta míra má pro každého být. Není to rozhodně jednoduché téma a hledat nějaké řešení bude nesmírně složité. Dovolil jsem si napsat malý fejetonek:
Manželka Václava Slušného slavila narozeniny. Václav se rozhodl, že ji udělá radost a tak ji pozval společně s dětmi do restaurace na slavnostní oběd. Když vcházeli do útulné hospůdky, všimli si, jak na vysoké židličce u hracího automatu, sedí pobledý pán a korunku po korunce krmí svojí výplatou nenasytnou mašinku… Rodina Václava Slušného se usadila u krásně prostřeného stolu a objednala si slavnostní menu. U vedlejšího stolu skupinka mladých lidí popíjela již několikátou rundu tvrdšího alkoholu. K tomu jeden bafal z dýmky a druhý připaloval cigaretu cigaretou… Dcerka pana Slušného měla astma. Pan Slušný se otočil a poprosil pan Luckyho, zda by byl tak hodný a nekouřil. V tu ránu se na pana Slušného neurvale osočil přísedící opilý pan Müller Thurgau: "jestli se Vám něco nelíbí, můžete vypadnout". Při tom jak vstával od stolu, zamotaly se mu nohy, spadl na paní Slušnou a do klína jí obrátil obsah svého žaludku. Vrchní právě přinášel hlavní chod slavnostního oběda… Pan Slušný slušně poděkoval, zaplatil, omámenou ženu vzal za ruku, děti plakaly a v chvatu všichni opouštěli restauraci. Pan Slušný se podíval na pobledlého pána jak korunku po korunce krmí svojí výplatou nenasytnou mašinku… Bylo mu ho líto. Ten pán byly jediný, kdo ho v té restauraci neobtěžoval…

Odpovědět

31. 3. 2010 (17:48)  –  Otomar Gottstein - radní a zastupitel

0
0

Samozřejmě peníze Z hazardu smrdí, ach jo, ty překlepy … :-( omlouvám se.

Odpovědět

31. 3. 2010 (21:13)  –  pro p.Gottsteina

0
0

Asi neměl pan Slušný se SLUŠNÝMI útulnými hospůdkami velké zkušenosti. Do takového "pajzlu" bych manželku s dětmi nikdy nevzal. :-))))
Fejetonek – dobrý, ale značně nepovedený pokus. Zkuste to znovu. Jinak si budou mládežníci myslet, že člověk, který neobtěžuje a hraje, je lepší než ten, který nehraje.
Překlepy nevadí, obsah ano.
Tyhle peníze (z hazardu) FAKT smrdí.

Odpovědět

31. 3. 2010 (23:21)  –  zj

0
0

sním, či bdím???!!! tohle snad (ten "fejetonek") nemohl psát žádný písecký zastupitel zcela při smyslech… vážně mne teď zajímá, zda jako "Otomar Gottstein – radní a zastupitel" píše zastupitel Otomar Gottstein…

Odpovědět

1. 4. 2010 (00:46)  –  Otomar Gottstein - radní a zastupitel

0
0

Fejetonek je samosebou nadsázka. Chtěl jsem poukázat na to, že vše není černobílé. A psal jsem to "jako já" :-) .

Odpovědět

1. 4. 2010 (18:36)  –  Iva

0
0

Tož zakažme podporu drogově závislých! Stříkačky se jim servírují až skoro před nos.To je vpořádku.Kolik nás asi stojí jeden feťák?Alkohol je taky v pohodě. Závislost na internetu ještě moc nikdo neřeší, ale já ji považuji za horší zlo než nějaké automaty. A možná by se měly dělat kontroly u lidí doma, jestli neprohrávají peníze na internetu!
Represí se ještě nikdy ničeho pořádného nedosáhlo.

Odpovědět

15. 4. 2010 (15:41)  –  Vojtěch Bubník

0
0

Tento příspěvek jsem již zveřejnil v diskusi na jiném webu 5.3.2010. Snad je aktuální i dnes.
Potřebujeme herny ? Ještě před několika lety jsem tuto otázku pokládal za zcela nepatřičnou.Věřil jsem, že poptávka bude brzy saturována a vše se samo upraví k veřejné spokojenosti. To se však nestalo. Heren přibývá a mnoho z nich je otevřeno 24 hodin. Mnohokrát jsem si kladl otázku . Kdo asi ve tři či čtyři hodiny ráno může trávit čas v takových zařízeních? Ti co ráno vstávají do práce ???
Úplně jsem však byl přesvědčen o potřebě regulace až po prostudování odborné práce o problematice gamblerství. Určitě nemůžeme zabránit hraní a hazardu. Společnost však může stížit možnost hraní. Při úplném zjednodušení – zajistit aby po cestě od výplatního místa sociálních dávek nebyla žádná herna.

Odpovědět

15. 4. 2010 (18:27)  –  petr

0
0

http://ekonomika.idnes.cz/hraci-automaty-se-uz-nebudou-sirit-bez-souhlasu-obci-rozhodli-poslanci-13v-/ekonomika.asp?c=A100414_130314_domaci_kop
Starostové obcí zaznamenali úspěch v boji proti šíření hazardu bez jejich kontroly. Poslanci schválili návrh zákona, podle nějž by obce společně s ministerstvem financí mohly ovlivnit, zda nové hrací automaty, včetně modernějších videoloterijních terminálů, chtějí, nebo ne.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.