Přihlášení

Nejlepší prostředí pro svůj byznys mají jihočeští podnikatelé v Písku

14. 11. 2013 | Martin Zborník | Diskuze (3) | Věci veřejné

Město pro byznys

Ochotní úředníci, dostatek lékařů, rozsáhlá turistická informační centra, dobrá likvidita i vysoká podpora veřejné dopravy. To jsou dle výzkumu důvody, proč se podnikatelsky nejpřívětivějším městem pro rok 2013 Jihočeského kraje stal Písek. Naše město uspělo ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který již šestým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky.

Písek letos zvítězil v přístupu veřejné správy, v hodnocení podnikatelského prostředí skončil šestý ze 17 měst hodnocených v Jihočeském kraji. Z 21 kritérií v oblasti podnikatelského prostředí jsme získali nejlépe 3. místo a to hned 3x, ale také 3x předposlední 16. místo. V přístupu veřejné zprávy je to o poznání lepší. Zde jsme dokázali, opět ve 21 stanovených kritériích, i zvítězit a to v hodnocení likvidity, dále 1.-2. místo jsme získali za poplatky ze stánků a 1.-7. místo za poplatky ze vstupného. Nejhůře hodnocené kritérium bylo 14.-15. místo ze 17. ve spokojenosti podnikatelů s přístupem radnice.
 

Tohoto ocenění si velmi vážíme a pevně věříme, že může být dobrým signálem pro potencionální investory v našem regionu. Doufám, že zopakujeme triumf z předchozích let a dosáhneme na celorepublikové ocenění,“ uvedl místostarosta Písku Josef Knot. 

Ve srovnání s předchozími lety se jedná o úspěch, a to zejména o proti výsledkům v historicky nejhorším umístění z loňského roku (v kraji 7.místo ze 17. a  v celé ČR 138. místo z 205 hodnocených měst). V Jižních Čechách jsme se umísťovali tradičně na 1. až 7. místě, v celé ČR jsme byli dokonce i první a to v roce 2010. 


Druhé letošní místo patří Vimperku, který vyhrává v cenách bytů i stavebních pozemků, podílu nezaměstnaných i elektronické komunikaci. Třetí Blatná se může pochlubit úspěšným získáváním evropských dotací, dobrým přístupem radnice nebo, dle názoru podnikatelů, dobrou ekonomickou úrovní.


Podrobnosti hodnocení v Jihočeském kraji najdete zde.
 

Celkové pořadí měst v Jihočeském kraji 
1. Písek
2. Vimperk
3. Blatná
4. Milevsko
5. Jindřichův Hradec
6. Prachatice
7. Trhové Sviny
8. České Budějovice
9. Třeboň
10. Dačice
11. Soběslav
12. Týn nad Vltavou
13. Český Krumlov
14. Tábor
15. Strakonice
16. Vodňany
17. Kaplice

 

Zdroj: www.mestoprobyznys.cz

 

Související články: Co nám mohou v Písku závidět?

0
0

Diskuze k článku +

14. 11. 2013 (14:01)  –  Luděk Blaha

0
0

Pro byznys výborné, a co pro život? Chtělo by se říci, ale neřekne se, protože by se čelilo námitkám, co že se tu tedy pohledává. A tomu se nechce dopustit.
Uvítal bych ale více podrobností o získávání podkladů a způsobu jejich zpracování v tomto statistickém šetření. Jen jsem zběžně nahlédl do uvedeného odkazu a čirou náhodou mne zaujalo zjištění, že v kritériu 'vzdálenost k dálnici' je za námi Tábor, kterým už část byť zvlněné dálnice prakticky prochází, a jako první se umístila Blatná. Tomu nerozumím.

Chci věřit, že vytržení z kontextu a do jiného kontextu uvedení, je neúmyslné. Ale jako fór dobrý.
"Nejhůře hodnocené kritérium bylo 14.-15. místo ze 17. ve spokojenosti podnikatelů s přístupem radnice.
'Tohoto ocenění si velmi vážíme a pevně věříme, že může být dobrým signálem pro potencionální investory…' uvedl místostarosta Písku Josef Knot."

Odpovědět

14. 11. 2013 (15:22)  –  Martin Zborník

0
0

Jen jsem si dovolil citoval oficiální tiskovou zpráva.
Při prostudování podrobné statistiky jsem také měl drobné pochybnosti, proč jsme vlastně první v kraji a zda je to úplně dobrý signál pro potenciální investory. Možná na úrovní první signální.

Odpovědět

14. 11. 2013 (19:51)  –  Luděk Blaha

0
0

Uvádění tiskových zpráv ve svobodném prostoru pro naše názory se, pane Zborníku, samozřejmě předpokládá a vítá. Ale vždycky, když někde ve fotogalerii zahlédnu výrazně rozesmáté obličeje čelných činovníků, jsem poměrně dost obezřetný.
Jako jeden z možných marketingových, česky trhoveckých tahů pro přilákání prorůstových aktivistů, proč ne. Pro seriózní analýzu skutečného stavu, řekl bych, dost málo.
Asi jako kdyby se v dnešní době nějaká střední škola holedbala, že se všichni její absolventi dostanou na nějaká ta vysokoškolská studia. Pro poněkud prostoduché oslovení případných zájemců ano, ale jako jediné krikérium kvality poskytovaného vzdělávání?…

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.