Finská sauna, parní lázeň, zážitkové sprchy… CÍL: otevřít nový bazén na jaře 2018
Jak se daří práce na projektu nového plaveckého bazénu, na který je vyhrazena částka 200 tisíc korun? Jeho výstavba by měla začít v druhé polovině roku 2017, cílem je otevřít jej v červnu 2018.
Na projektu pracuje firma Projektil architekti s. r. o., která vyhrála architektonickou soutěž. Souběžně město řeší také majetkoprávní záležitosti kolem pozemků.
Aktuálně dochází ke kolizi plánovaného bazénu s nově položeným teplovodním potrubím, které Teplárna buduje pro napojení Lesnické ulice – bude proto nutné je přeložit. Podle zastupitelky a architektky Petry Trambové se počítá s vytápěním bazénu z Teplárny se současným využitím vlastní plynové kogenerační jednotky.
Pro zásobování vodou bude použita kombinace surové vody z řeky Otavy, vrtu na pozemku vedle haly bazénu a veřejného vodovodu, součástí technologie bude vlastní úpravna vody. Už v první fázi se počítá s propojením vnitřní části bazénu s venkovním areálem zelených ploch, zatím bez venkovního bazénu.
Samostatná dopravní studie bude řešit umístění a napojení parkoviště, které je součástí projektu a má pojmout 200 aut a šest autobusů. Pracuje se také na projektu podchodu z Výstaviště, který byl zařazen do investičního výhledu města do roku 2018.
A jak bude bazén vybaven? Dispoziční řešení haly předpokládá v první etapě plavecký bazén s osmi drahami, tobogan s dojezdovým bazénkem, dětský výukový bazén o ploše 60 m2, relaxační bazén o ploše 190 m2 a whirlpool s teplotou 36° C. Počítá se rovněž s různými obvyklými atrakcemi, jako jsou masážní trysky, chrliče nebo vodotrysk. Bazénová voda bude desinfikována na bázi chloru, a to včetně relaxačního bazénu se slanou vodou. V druhé etapě se mají stavět dva menší venkovní bazény kruhového tvaru se zázemím. Až jako třetí bude na řadě wellness část. Její součástí má být finská sauna pro 15 osob, aroma sauna pro 10 lidí, parní lázeň se stejnou kapacitou, infra kabina pro dvě až čtyři osoby, ochlazovací bazének na venkovní terase a zážitkové sprchy.
Kapacita bazénu je projektována na maximální možnou návštěvnost 1900 osob za den v cyklu 1,5 hod a při provozní době 6-22 hodin. Průměrná kapacita má být 800 osob, očekávatelná návštěvnost 500–700 osob. Vodní plochy budou zaujímat přibližně 720 m2, k dispozici bude minimálně 400 skříněk.
VYŠLO V LEDNOVÉM ČÍSLE PÍSECKÉHO SVĚTA.
Architektka a radní v Petra Trambová na dotaz redakce upřesnila: "Detailní řešení bazénů a vodních atrakcí bude předmětem diskuse v dalších stupních projektové dokumentace. Realizace venkovních bazénů je naplánována do 2. etapy, ale zatím nevíme, jaké budou celkové náklady na 1. etapu (vnitřní bazény). Pokud bychom se do daného finančního stropu vešli i s venkovním areálem, určitě bychom pak rádi postavili vše najednou. Čísla týkající se kapacity a návštěvnosti jsou jen odhad technologa na základě součtu vodních ploch a odhadu provozní doby, zatím jsme nešli do úplných detailů."
Diskuze k článku
Pardon, neznám tyhle věci ze Šarláku. Co to je, ta zážitková sprcha?
Když se cachtám ve vodě, je to vždycky příjemný zážitek.
Nám kdysi dávno v oddíle říkali, že není nutné, aby zážitek byl příjemný, hlavně že je silný! Tak bych čekal něco takového…
Pane Blaho, zřejmě jste k teplotě vody tolerantní, když si vystačíte s klimatickými podmínkami vod Šarláku i v těchto dnech. Já mám se sprchou běžně problém, že než nastavím vhodnou kombinaci studené a teplé vody, v bojleru teplá dojde. Tak aby ty nové zážitkové sprchy nefungovaly nějak obdobně – horká a ledová a nic mezi tím.