Přihlášení

Léky na Covid-19, kterými někteří lékaři úspěšně léčí na Slovensku a někde už i v Čechách

3. 3. 2021 | Pavel Šebelle | Diskuze (6) | Vaše názory

Pandemie koronaviru v ČR je ve své nejhorší fázi, včera na Covid-19 zemřelo 240 osob. Vláda totálně opakovaně selhala, a tak dochází v podstatě k neřízenému promořování. Ani opozice nepříspívá k tomu, aby se udělala skutečná opatření, které by pomohli zastavit nárůst nemocných a mrtvých. Bohužel ani oni nepožadují, aby se zavřeli továrny, a tak se snížil počet nemocných na stovky a mohlo se začít trasovat, testovat, masově očkovat a pak pomalu otevírat za přísných podmínek to, co už je skoro rok zavřené – neakutní nemocniční péče, školy, obchody, kadeřnictví, restaurace, divadla.

A tak je to jak mi řekla jedna paní, která Covid-19 prodělává: “Člověk se musí starat sám, protože k lékaři jako nakažený nemůže , a když se dostane do hodně špatného stavu, kdy musí do přeplněné nemocnice, bývá už často pozdě.“  Přestože jsem zvyklý pracovat na počítači, i já jsem musel poměrně dlouho hledat na internetu informace k lékům, které někteří  lékaři úspěšně využívají pro léčbu Covidu. O tom, že pomáhá Ivermektin se sice dozvíte i na českém netu, ale je těžké dohledat to, kde ho koupit a jakou dávku užívat. Přes rodinu, známé, kamarády a internet, se mi informace od  lékařů podařilo získat, a protože nám všem jde o zdraví a o život, chci se s Vámi o ně podělit.

Na Covid-19 lze užívat 2 léky používané cca 40 let pro léčení jiných nemocí u lidí. Je vhodné je nasadit co nejdříve, pak je jejich účinnost velmi vysoká.

Prvním z nich je Isoprinosine (antivirotikum), které vám může předepsat obvodní lékař.

Druhým je Ivermectin (antiparazitikum), který se bohužel zatím nedodává do českých lékáren. Lze jej objednat ze zahraničí na lékařský předpis, jde o lék na svrab Scabioral 3mg tbl a nebo ho můžete  koupit dnes u veterináře jako lék pro zvířata např. pastu pro koně např. Noromectin s obsahem 140 mg Ivermectinu. Podle veterinářů, někteří lidé i tuto formu bez problémů a bez vedlejších účinků užívají na parazity, na Slovensku se řada lidí touto pastou i dle zpráv z českého tisku vyléčila z Covidu-19. Někteří lékaři v první linii ho užívají i preventivně, velmi účinně je prý chrání před nákazou, Někteří lékaři využívají  i veterinární léčivo ( k tomu komentář dole), ale někteří lékaři před veterinárními léky varují a nedoporučují je.

Třetí způsob, který pomohl známé s bolestí plic při nádechu,  jí poradila její kamarádka lékařka z onkologické kliniky. Jde o inhalaci roztoku jedlé sody. Do 1 litru vroucí vody prý nasypeme zarovnanou  polévkovou lžíci jedlé sody, zamícháme, a až teplota páry klesne na přijatelnou teplotu inhalujeme z hrnce silnými nádechy, než se páry ochladí a přestanou vypařovat (asi cca 15 minut). Toto se dělá 2x denně.

Nyní uvedu podrobnosti k jednotlivým lékům a léčebným postupům, chci ale zdůraznit, že jde jen o informace z veřejných zdrojů a od známých, které je třeba konzultovat s vaším lékařem. Každý si sám také musí rozhodnout to,  zda je pro něj lepší tato alternativní léčba, riziko léčby veterinárním přípravkem nebo riziko vážného průběhu nemoci či úmrtí nebo následků proděláním  nemoci.

Protože jsme díky některým lékařům a politikům nuceni kupovat Ivermektin jen u veterináře, udělal jsem petici za jeho dovoz i do českých lékáren, podpořte ji:

https://e-petice.cz/petitions/petice-za-dostupnost-leciva-ivermektin-v-cr-pro-lecbu-covidu-19.html

V přílohách uvedu i dokumenty Slovesnkého ministerstva zdravotnictví a organizace lékařů FCCCL.

A teď informace – nejprve z webu slovenského lékaře Mudr. Petera Liptáka

https://www.zzz.sk/zariadenie/39-ambulancia-vseobecneho-praktickeho-lekara-mudr-peter-liptak?fbclid=IwAR3YwsdrCvItm63XHLXi-57IVR2BkyDxjFLK8GGwcXP_1lGsk68SqcHN8C4

pozn: nutno rozkliknout Oznam

https://liptakpeter.blog.pravda.sk/2021/02/04/ivermektin-nove-davkovanie-obstaranie-neziaduce-ucinky/

 

COVID – Prevencia
Užívajte vitamíny v denných dávkych  D3 4000 – 6000 medzinárodných jednotiek (= 100-150 ug), C 1000 mg 1-2x1 tbl, minerál Zinok 25-50 mg a acylpyrin 100 mg denne (Anopyrin 100, Stadapyrin 100, Aspirin protect 100 – 1 tbl denne).


COVID – Liečba - ak máte príznaky kovidu, kontaktujte nás na začiatku, zabezpečíme Vám veľmi účinnú liečbu (ivermektin, isoprinosin), ktorá najlepšie účinkuje na začiatku ochorenia a to až v 80-100%. V prípade teploty v tomto období neužívajte paracetamol, ani ibuprofen, ale acylpyrín 500 až do celkovej dávky 4x1 tbl. Acylpyrín je veľmi dôležitý, zabraňuje vzniku miktrotrombóz v pľúcach a v ostatných orgánoch a tým bráni vírusu Covid-19 aby ich poškodil. S acylpyrínom sa pacienti uzdravujú rýchlejšie a majú veľkú šancu, že sa vyhnú nemocnici a ventilátoru.

  1. Isoprinosine

https://www.info-koronavirus.cz/isoprinosine-a-koronavirus/

Účinný lék na léčbu nemoci covid-19 možná existuje už 50 let. Přípravek Isoprinosine na sobě a svém synovi vyzkoušel vakcinolog a vedoucí lékař Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové, profesor Jiří Beran a prý s velikým úspěchem. V obou případech byl průběh nemoci jen mírný. Užívali ho s úspěchem i pacienti v domově seniorů v Litovli, kde se nakazilo více než 60 lidí. Mamince, í od známé, že ho užívali i sestry v jednom klášteře, a přestože všechny byli už ve vysokém věku, ani jedna z nich neměla těžký průběh a žádná z nich nezemřela.

 

  1. Ivermektin

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/izraelsky-vedec-ivermektinu-veri-40352730#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=QX8hrLtiKVU-202103030854&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Co k Ivermektinu říká lékař, kterému v podstatě na JIP přestali umírat pacienti ?

Prof. Pavol Török mluvil nedávno ve slovenské televizní stanici TA 3 o svých zkušenostech s léčbou covidu-19 ivermektinem. Vyjádřil se mj. k názorům, které varují před riziky jeho používání u lidí:

Pokud mě poslouchá některý z našich odborníků, který tvrdí, že (ivermektin) může přinášet nějaká rizika a podobně, myslím si, že vždy je třeba porovnat cost/benefit, (náklady proti zisku) to znamená, že pokud máme lék, který je vyzkoušený, který se 40 let používá – je to sice antihelmetikum, nebo antiparazitikum, ale blokuje množení viru, konkrétně covid-19 v buňce. Ivermektin má šanci být použitý i v našich podmínkách a myslím si, že by byl obrovským benefitem.

 

Primářka oddělení anesteziologie a intenzivní medicíny a poslankyně za stranu ZA ĹUDÍ Andrea Letanovská z bratislavského Národního onkologického ústavu popsala pro Právo a Novinky.cz své zkušenosti s léčbou covidu-19 :

Co vás vedlo k tomu použít tento čtyřicet let starý lék na parazity, vši nebo svrab k léčbě covidu-19?

V posledních měsících se o něm šíří informace ze světa i zemí Evropské unie, kde byl tento lék úspěšně podáván pacientům s covidem. Zdá se, že díky němu měli lehčí průběh. To znamená, že měli méně závažné komplikace, dřív se zotavili a dřív zbavili viru. Na základě toho podala Slovenská společnost anesteziologů a resuscitační medicíny žádost na ministerstvo zdravotnictví. Pan ministr žádosti vyhověl, umožnil tento lék přivézt a bez registrace ho experimentálně používat.

Dávkování:

https://liptakpeter.blog.pravda.sk/2021/02/04/ivermektin-nove-davkovanie-obstaranie-neziaduce-ucinky/

Dávkovanie
Ivermektín má aj veľmi výhodné dávkovanie.
1. V profylaxii zdravotníkov vo vysokom riziku na kovid oddeleniach, u všeobecných lekárov v prvom kontakte, záchranárov… sa podáva dávka 0,2 mg/kg. Po podaní prvej dávky sa tá istá dávka zopakuje na tretí deň. Potom stačí túto dávku opakovať 1x za 14 dní. Takto podávaný ivermektín vytvorí účinnú hladinu lieku, ktorá má preukázaný 100% ochranný účinok.
2. Postexpozičná profylaxia – ak sme sa stretli s niekým, kto je pozitívny stačí užiť tú istú liečbu ako je uvedená v bode 3 a môžeme mať istotu, že zostaneme negatívni.
3. Vo včasnej ambulantnej liečbe sa dávka 0,2 mg/kg podáva 2-5 dní podľa závažnosti stavu. To je liečba ak je pacient doma a lieči sa ambulantne.
4. U ťažkých prípadov v nemocniciach sa dáva vyššia dávka 0,3 mg/kg a podáva sa 5 dní.

Obstaranie
Sme prvý štát Európskej únie kde minister zdravotníctva schválil použitie na Slovensku neregistrovaného lieku ivermektínu na profylaxiu a liečbu kovidu. Je to absolútna novinka aj v EÚ, kde je liek registrovaný iba v indikácii na liečenie svrabu a parazitov. Dostali sme sa tak celkom do čela celosvetového úsilia o vysporiadanie sa s pandémiou COVID – 19. No napriek nespornému prvenstvu Slovenska liek ivermektín v našich lekárňach stále nenájdete.

V Bratislave je možné si dať liek predpísať u vlastného všeobecného praktického lekára a poslať taxík do lekárne v  Rakúsku (Kittsee, Hainburg, Bruck/Leitha Bahnhof…), alebo osobne pozháňať.

Ja predpisujem pre 50 kg osobu 4 balenia takto (pre 100 kg osobu dvojnásobok),  v prípade pre vážneho pacienta hospitalizovaného v nemocnici:

Rp.  Scabioral 3mg tbl
(Ivermectin 3 mg tbl; 4 tbl in one orig. pack)

Exp. Orig. No. IV (quattuor)

D.S. 3 tbl day 1.; 3 tbl day 2. 3 tbl day 3.; 3 tbl day 4.; 3 tbl day 5

Práve som predpísal tri balenia, je treba uviesť diagnózu svrab – B 86 a taxikár ide hneď pre to. Jedno balenie stojí v Rakúsku 66 € v hotovosti. Teraz liek bude viezť syn pre svoju matku, ktorá je v nemocnici v Svidníku. Že poisťovne znovu ušetria? Netreba to tak nechať ale žiadať blok v poisťovni preplatiť. Je to predsa liečba schválená ministrom zdravotníctva na návrh hlavného odborníka pre infektológiu prof. MUDr. Ivana Schrétera.

Čo majú robiť ľudia z ďalekého Slovenska?
Môžu si dať predpísať recept u svojho lekára, oskenovať a poslať na adresu niektorej lekárne v Rakúsku, Nemecku, Francúzsku, Británii…

Mailove adresy lekarní, ktore podla skuseností mojich pacientov spoľahlivo komunikujú a posielajú lieky:

„Mistrys Pharmacy“ sales@mistrys.co.uk;
„Farmacia Svizzera Internazionale“ info@farmaciasvizzerainternazionale.com;
„Eurapon online apotheke“ info@eurapon.de;
„Stadtapotheke Hainburg“ office@apotheke-hainburg.at.
A samozrejme je veľa ďalších lekární. Napíšte do diskusie svoje skúsenosti a kontakty.

Treba im poslať od svojho lekára na Slovensku recept a oni pošlú lieky. Toto ale trvá dlhšie.
Alebo môžete poslať recept poštou, alebo možno aj len oskenovaný svojmu známemu v Bratislave a ten by to mohol vedieť v Hainburgu zúradovať.

 

Vedľajšie účinky
Liek musí indikovať vždy lekár, ktorý zváži všetky prínosy a riziká pre pacienta.
Opatrne pri liečbe pacientov s epilepsiou, môže mať interakcie s antiepileptikami.

Podrobný informačný leták o Scabiorale preložený v prekladači google
https://translate.google.com/translate?hl=&sl=de&tl=sk&u=https%3A%2F%2Fmedikamio.com%2Fde-at%2Fmedikamente%2Fscabioral-3-mg-tabletten%2Fpil
Originálna informácia v Nemčine
https://medikamio.com/de-at/medikamente/scabioral-3-mg-tabletten/pil
 

Wikipédia tiež upozorňuje na nežiadúce účinky, ktoré vyplývajú hlavne z rýchleho uvoľňovania látok, zo zabitých červov, čo v našej populácii možno možno predpokladať u niektorých poľovníkov, ale u bežnej populácie je takéto riziko minimálne. https://translate.google.com/translate?sl=hu&tl=sk&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Ivermectin

 

Veterinárny ivermektín
Na fakt, že ivermektín je účinný liek na kovid dnes existuje množstvo štúdií, odporúčania Aliancie proti kovidu FLCCC  a taktiež množstvo praktických skúseností napríklad z Indie a najnovšie aj z Brazílie, kde v súčasnosti distribuujú 25 miliónov balíčkov s obsahom ivermektínu a azitromycínu (Sumamed) pre všetkých pozitívne testovaných a ich kontakty. Na Slovensku humánny liek napriek unikátnemu ministerskému schváleniu, nie je dostupný, ale sú dostupné veterinárne prípravky pre kone, ovce, kravy aj ošípané, dokonca vyrábané na Slovensku, napríklad ho vyrábajú priamo v jednom epicentre kovidu, v Nitre. Keď ministerstvo zdravotníctva nie je schopné zabezpečiť humánne liečivo, pochopiteľne ľudia v situáciách, kedy im vo veľkom zomierajú blízki,  v snahe zachrániť ich životy, siahajú stále častejšie k veterinárnemu ivermektínu. Nečudo, že dnes veterinárny ivermektín, pretože je to na Slovensku všeobecne dostupné a známe liečivo, zachraňuje aj životy ľudí. Predsa nie každý môže zaplatiť 200 – 400 euro za Scabioral a cestovať krížom cez celé Slovensko do Bratislavy naháňať potrebný liek v Rakúsku. Za tohto ministra Krajčiho, ľudia sa sami začali liečiť liekmi pre zvieratá. Niekto preferuje konskú pastu Noromectin. Ja ako lekár som sa podujal, že tiež budem testovať nejaké veterinárne liečivo, sám na sebe, v indikácii profylaxie zdravotníka vo vysokom riziku(1.). Vybral som si roztok z Nitry pre ovce Galmectin a užívam ho už viac ako mesiac tak, že prehltnem každé dva týždne 2ml tohto roztoku. Flaštička stojí 9 euro a obsahuje 10 dávok. Cena ako v Indii, či Egypte. Má to takú pomarančovú príchuť a môj žalúdok vôbec neprotestuje. Takže to je moje malé tajomstvo, prečo som kovid ešte nedostal, hoci som denne v prvej línii boja proti pandémii. Nuž uvažujem, aký môže byť rozdiel medzi veterinárnym a humánnym ivermektínom. Možno keby to ŠUKL preveril, a keby zdravotnú nezávadnosť preskúmal aj ÚVZ SR. Ak by boli zistenia dobré, tak by dali jednu pečiatku a hneď by bolo všetko v poriadku. Nakoniec výroba pre ľudí by sa mohla presunúť do Hlohovca. Aj minister zdravotníctva, aj ľudia by mohli byť konečne pokojní.

 

 

 

 

Fotogalerie k článku


Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

5. 3. 2021 (12:33)  –  Ondřej Medek

0
0

Nápad léčit lidi pomocí Isoprinosine je ostuta prof. J. Berana. prof. Jiří Beran je vakcinolog, nemá erudici v léčbě respiračních nemocí! A taky podle toho to dopadlo viz https://www.zdravotnickydenik.cz/2021/01/isoprinosine-zrejme-neni-zazracny-lek-proti-covid-19-jeho-ceskou-studii-provazi-vazna-eticka-pochybeni/

Neposlouchejte bludy prof. Jiřího Berana, neberte léky zbytečně. Když si nejste jistí poraďte se se svým praktickým lékařem.

I s tím Ivermektinem není tak jednoznačné, nejprve by se měli udělat nezávislé studie, jak je v medicíně zvykem. Rozhodně by to neměli lidi jen tak zobat sami, jako vitamíny. Viz např. https://denikn.cz/572584/presvedcive-dukazy-o-ucinnosti-ivermektinu-neznam-rika-slovensky-vedec/ cituji z článku:

„Bylo by dobré, kdybychom se od šamanské medicíny – která byla pochopitelná v březnu 2020 – propracovali ke standardní medicínské praxi, tudíž medicíně založené na důkazech. To lze pouze za pomoci studií, které nás posouvají dál,“ říká Peter Celec, lékař, patofyziolog a molekulární biolog.

Různých preparátů, které se zkouší proti COVID-19 je ve světě více jak 4000, většina z nich se ukáže jako neúspěšná a i ty trochu úspěšné se musí podávat ve správný čas a pod lékařským dozorem.

Odpovědět

5. 3. 2021 (13:49)  –  Pavel Šebelle

0
0

Isoprinosine pomohl mnoha lidem při léčbě Covid-19. Je každého věcí, zda léčbu, kterou doporučuje pan profesor. Beran podstoupí. Je to lék pro lidi schválený mnoho let, vyzkoušený i na koronavirus.
Pane Medek vy jste lékař ?

Odpovědět

5. 3. 2021 (14:01)  –  Luděk Blaha

0
0

A ty, Pavle, jsi?

Odpovědět

5. 3. 2021 (14:09)  –  Pavel Šebelle

0
0

A proč bych měl být? Já tu neříkám, že profesor Beran léčí ostudně

Odpovědět

5. 3. 2021 (16:39)  –  Ondřej Medek

0
0

Nejsem lékař, ale právě když nejsem z oboru tak základem kritického přístupu podobným "senzacím" je vždy nejdříve zkontrolovat přijetí takové práce ve vědecké komunitě případně v průmyslu. Opravdu dobré objevy se rozkřiknou rychle po světě (viz. práce O. Wichterleho, A. Holého apod.).

Stanovisko Českého klubu skeptiků Sisyfos k publikaci Beran J et al. Pathogens 2020;9(12):1055

Publikace, která obsahuje četná pochybení, dokonce pochybení zásadního charakteru, rozhodně neslouží autorům ke cti. To nejmírnější, co je možné o takové práci prohlásit, je to, že je zcela neprůkazná. Výsledkem takové práce proto není možné dokládat jakékoliv tvrzení o klinické efektivitě isoprinosinu. Pokud se o to někdo pokouší, bez ohledu na vlastní formální kvalifikaci zcela selhává v praktické aplikaci principů medicíny založené na důkazech.

https://www.sisyfos.cz/clanek/1503-stanovisko-ceskeho-klubu-skeptiku-sisyfos-k-publikaci-beran-j-et-al-pathogens-2020-9-12-1055

Popřípadě detailnější vysvětlení, v čem je studie špatná https://www.youtube.com/watch?v=_aFbfv37WT8

Odpovědět

5. 3. 2021 (17:47)  –  Pavel Šebelle

0
0

Vy jste nepředvedl kritický přístup, ale jak nelékař jste dehonestoval lékaře profesora, který úspěšně léčí nejen Covid.

Podívejte se, mně přes rok bolelo koleno, lékaři mi nepomohli, jen mi nabídli lék proti bolesti a otokům, který v podstatě nepomáhal a nebo operaci. Operace v dnešní době neakutní není možná a tak jsem si zašel k jedné paní co není doktorka, ale léčí klouby, protože jí to naučila maminka. Nohu mi srovnala, 45 min mazala sádlem a noha mne už víc jak měsíc nebolí. Na sádlo určitě nejsou studie, paní neměla žádné lékařské vzdělání a umí léčit líp než doktoři v Písku a Motole, takže státem uznaná a nějakými vědci garantovaná léčba kolikrát stojí jen velký prachy a je úplně k ničemu zvlast v dnešní době.

Zajímavé, že proti ivermektinu i česká televize používá pseudostudii z Kolumbie, která byla dělána na mladých hubených a zdravých lidech, kteří neměli komplikace s Covidem i bez léčení. Opravdu je vidět pane Medek, že používáte "vědecký" přístup, hodně vědecký. :-) Mně zajímá ten kdo má výsledky, ne ten kdo má podplacené studie a nebo nějaké studium s diplomem, když o věci ví často méně než bylinkářky.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.