Přihlášení

Orientační běh přilákal závodníky až z Norska

6. 10. 2014 | Ondřej Blažek | Diskuze (0) | Sport

V neděli 5. října se v Píseckých horách odehrál závod jihočeského žebříčku v orientačním běhu Pimonův kufr. Akce se zúčastnilo celkem 183 běžců, převážně z jižních a středních Čech. Nechyběli závodníci ani ze vzdálenějších míst jako např. z Brna či dokonce z Norska.

Velký zájem vyvolala akce i mezi nejmenšími zájemci o tento sport, mezi nimiž byla i řada píseckých rodin s dětmi, které si za nedělního poledne přišly běh v lese s mapou vyzkoušet vůbec poprvé.

"Velmi dobře připravený závod, dobrá mapa a zajímavé tratě. To byl ve spojení s krásnou přírodou a na jihočeské poměry vysokou účastí skutečně hezký závod," okomentovala akci na svých stránkách Jihočeská krajská asociace Českého svazu orientačních sportů.

V hlavních kategoriích D21 a H21 zvítězila Martina Teringlová z Českých Budějovic a Petr Přikryl z Brna. V kategorii rodiče s dětmi startovalo celkem 19 týmů (alespoň jeden dospělý s jedním či více dětmi). Celkové výsledky závodu jsou k nahlédnutí ZDE, fotogalerie pak ZDE a také ZDE.

Akci pořádal klub Orientačních sportů Písek za podpory svého hlavního partnera, společnosti E.ON.  Závod se odehrál v prostoru Na Křižatkách-Nový rybník-Hromová jedle. Chtěli bychom poděkovat Lesům města Písku a především jejich řediteli panu Václavu Zámečníkovi, který nám vyšel vstříc a bez jehož podpory by organizace závodu nebyla možná.