Přihlášení

Vodáci na mistrovství republiky v Mostě

30. 4. 2016 | Redakce PS | Diskuze (0) | Sport

Ani výrazné ochlazení neodradilo písecké vodáky o minulém víkendu od účasti na mistrovství republiky na dlouhých tratích na mosteckém jezeře Matylda.

Jako první se v sobotu vydali na  pětikilometrovou trať písečtí starší žáci, čtrnáctiletí Jáchym Jarolím, Tomislav Dědič a Jan Kropáček. Hned po startu se od sedmdesátičlenného startovního pole urvala skupina sedmi závodníků a naši borci Jáchym a Tom v ní nechyběli. Ve vysokém tempu jeli takticky ve skupině, ze které postupně odpadli závodníci z Chomutova a Nymburka, až do dlouhé cílové rovinky, ve které, v závěrečném sprintu vytěžil Jáchym Jarolím třetí místo, za Podraským ze Sparty a Novotným z Poděbrad. Na Toma Dědiče, jemuž, poté co ztratil hodně sil v nevýhodné vnější pozici na obrátkách, už v závěru tolik energie nezůstalo, zbyla pátá příčka za Remutou z Chomutova. Jéňa Kropáček okusil ledovou vodu mostecké Matyldy při průjezdu do druhého kola a do cíle nedojel.

V poledne nastoupili na start 2km tratě dvanáctiletí mladší žáci Standa Dědič a Dan Koreš, a nestačili se divit, jak jim ti soupeři zase vyrostli. Po urputné řeži vybojoval Standa 6 místo, když udolal své soky Fulíka ze Zbraslavi a Krbce ze Sedlčan. Dan dojel do cíle na 12 místě, mezi 42 závodníky.           Dorostenec Petr Kortan obsadil 32 místo mezi padesáti závodníky.

Odpoledne, když se pořádně rozfoukal svěží vítr z blízkých Krušných Hor přišla řada na  veterány, nejprve kanoe jednotlivců, kde náš Vladimír Pikl nekompromisně ujel s o jedenáct let mladším vítězem Šulákem z Přerova a získal druhé místo, zatímco Tomislav Dědič st. porazil ve velmi dlouhé (800m) cílové rovince Ventu z Prahy (mladší o 6 let) a dojel třetí, mezi osmi závodníky . U kajaků jednotlivců se mnohé rozhodlo už na startu. Vítěz závodu  Tomáš Zástěra (52let) záhájil dlouhým, startovním sprintem . K němu se přidal Klein (40let) z Týna nad  Vltavou  a úžasným startem si vybojovat dobrou pozici na vlně Milan Kučera (58let). Písek měl tedy v čele 12ti členého závodu opět dva borce. V pořadí Zástěra, Klein, Kučera dojeli i do cíle. Po rozdělení veteránů podle věku vypadalo tedy umístění píseckých následovně : C1 – 1 Pikl, 2 Dědič, K1 –  1 Zástěra, 2 Kučera.

Do mrazivého nedělního rána  vyjel nejdřív nejmladší člen výpravy, teprve devítiletý Filip Kortan,  obsadil solidní 29 místo mezi téměř padesáti soupeři a strašně mu při tom mrzli ruce.                   Háček našeho žákovského deblkajaku (Dědič – Jarolím), si ohlídal výhodnější pozici ve skupině a poté co na druhé obrátce odpárali soupeře Hradila – Podraského (Sparta Praha-Nymburk), a neodolali drtivému závěru chomutovských (Remuta-Predka), dojeli v závodě na 5km  na druhém místě z 30ti lodí.  Jéňa Kropáček  s parťákem z Černožic Vaškem Termerem dojeli třináctí. Standa Dědič s Danem Korešem obsadili na deblu na 2km šesté místo (z 18 lodí). Petr Kortan s kolegou Lukášem Mackem z Děčína dojeli sedmnáctí v poli 21 lodí.

Poslední medaili pro Písek získal opět veterán Milan Kučera na deblu s Mirkem Pánkem z Lokomotivy Bráník, když v závěrečném závodě studeného víkendu dojeli na druhé pozici.

Lze jen pogratulovat píseckým rychlostním kanoistům za reprezentaci města, protože sedm cenných kovů, 2 zlaté, 4 stříbrné a 1 bronzová na mistrovství republiky jsou opravdu vynikajícím výsledkem.