Přihlášení

Písečtí sokolové na celostátním přeboru sokolské všestrannosti v Prostějově

2. 6. 2016 | Redakce PS | Diskuze (0) | Sport

Poslední víkend v květnu jeli naši nejlepší závodníci z mladšího žactva změřit své síly na celostátní přebor v sokolské všestrannosti, do kterého postoupili z krajské soutěže jihočeské župy. Tato soutěž trvá po celý rok, během něhož se závodníci postupně účastní závodů v plavání, gymnastice, šplhu a atletice. Ti nejlepší pak postoupí do celostátního přeboru. Celkem se přeboru zúčastnilo 42 mladších žákyň I. a 25 mladších žáků I.

Celostátní přebor proběhl v Prostějově o víkendu 28. – 29.května, během kterého závodníci změřili síly ve všech čtyřech sportech – v gymnastice, šplhu, atletice i plavání. Na konci tohoto čtyřboje byli vyhlášeni vždy tři nejlepší závodníci pro daný sport a tři celkově nejvšestrannější závodníci, kteří dosáhli v součtu ze všech sportů nejvíce bodů a poté jako vyvrcholení vyhlášení družstev za celou župu.

V naší výpravě bylo  8 závodníků  za jihočeskou župu, kteří si dohromady odnesli 6 medailí  v kategoriích mladší žactvo I. a mladší žactvo II:

Mladší žactvo I. :

Knettigová Vanda – Písek: Atletika 1 místo, plavání 6  místo, gymnastika 18-19. místo, šplh 10 místo Matějková Veronika – Milevsko: Atletika 19 místo, plavání 12 místo, gymnastika  18-19 místo, šplh 11 místo

Hašek  Antonín – Písek : Atletika  7 místo, plavání 3 místo, gymnastika 11 místo, šplh 18 místo

Honzík Ondřej – Milevsko : Atletika 2 místo, plavání 6 místo, gymnastika 8-9 místo, šplh 3-4 místo

Celkově v soutěži družstev se umístilo družstvo mladšího žactva I. na druhém místě.

Mladší žactvo II. ve složení : Molík –  Milevsko, Sobotka –  Písek, Koňáková a Mullerová – Milevsko – kde Petr Molík získal 2 stříbrné medaile ze šplhu a z atletiky.

Byly to náročné dva dny a všem závodníkům a jejich trenérům patří velká gratulace za vynaložené úsilí a dosažené výsledky.

Za výbornou reprezentaci odboru všestrannosti, jednotlivých měst a celého Jihočeského kraje, patří všem závodníkům z Písku a  Milevska velké poděkování.