Přihlášení

Písecké školy poprvé soutěžily v orientačním běhu

26. 6. 2013 | Ondřej Blažek | Diskuze (0) | Sport

Na sedm desítek soutěžících změřilo své síly v 1. ročníku přeboru píseckých škol v orientačním běhu, který pro ně připravil nově vzniklý oddíl Orientačních sportů Písek (OPi).Akce, která se konala minulý pátek v lese Amerika, byla pro mnohé účastníky vůbec prvním seznámením s tímto nepříliš známým sportem. Přesto se nikdo z nich v lese s mapou neztratil a vítězové jednotlivých kategorií naopak překvapili vynikajícími výsledky.

Soutěže, která proběhla za krásného počasí, se zúčastnili studenti a studentky z Gymnázia Písek, ZŠ Svobodná, ZŠ Šobrova, ZŠ J. Husa a SŠ Zemědělská.

Soutěžili ve čtyřech kategoriích – v kategorii Dívky-ZŠ zvítězila dvojice Bára Chmelíková a Julie Petrová ze ZŠ Svobodná, druhá skončila Iveta Přívratská ze ZŠ Šobrova, třetí Magdalena Feitová z Gymnázia Písek.

V kategorii Dívky-SŠ zvítězila Tereza Chroňáková, druhé místo obsadila Anna Kolínská a třetí pak Míša Uhlíková. Všechny tři závodnice reprezentovaly Gymnázium Písek.

Kategorii Hoši-ZŠ nejrychleji zaběhl Ondřej Humr ze ZŠ Šobrova, za ním skončil Adam Vaněk ze ZŠ Svobodná následovaný Václavem Kučerou ze ZŠ Šobrova.

Na nejnáročnější trati v kategorii Hoši-SŠ zvítězil Jakub Pešek z Gymnázia Písek. Další dva stupně vítězů obsadil Jakub Maroušek a Kamil Švec, oba taktéž z Gymnázia Písek.

Celkové výsledky jsou zveřejněny na stránkách klubu http://os-pisek.webnode.cz. Vítězové získali zajímavé ceny, které do soutěže dodal hlavní sponzor OPi, společnosti E.ON.

Již za pár měsíců, konkrétně 29. září, se po mnohaleté odmlce uskuteční na Jarníku celorepublikový závod v orientačním běhu, kterého se můžou vedle profesionálních běžců zúčastnit i zájemci z řad široké veřejnosti. Pro ně bude připravena jednak trať pro příchozí a také fáborková trať pro nejmenší závodníky, kteří se obvykle zúčastní i s rodiči. Veškeré další informace lze nalézt na výše uvedených internetových stránkách klubu.