LISTOPADOVÝ TÝDEN V MŠ NA HRADIŠTI

Poslední týden v listopadu byl pro děti z 11. MŠ nabitý novými zážitky a zkušenostmi. V pondělí 26.11.2012 navštívili předškoláci ZŠ J. K. Tyla, kde pro ně byl připraven zábavný pořad v aule – pohádka a tanečky, po té následovala krátká ukázka vyučovací hodiny v 1. třídě a pohoštění ve školní jídelně. Také si děti měly možnost prohlédnout výstavu betlémů a to bylo na co koukat. Dobu čekání na autobus si zkrátily na školním hřišti.
V úterý 27.11.2012
byl na programu podzimní školní výlet pro všechny děti z MŠ. Letos byla cílem Příbram, kde je čekal pořad „Hornický Mikuláš“. Z pekla měli někteří strach, ale dopadlo to dobře, čerti si v pekle nenechali nikoho. Hříšníci slíbili, že se polepší, což zpečetili rukoudáním staršímu čertovi. V nebi je pak Svatý Petr a Mikuláš odměnil za písničku nadílkou.
Ve středu 28.11.2012
byla na programu pro 2 třídu návštěva solné jeskyně a po ní opět cesta do ZŠ J. K. Tyla s návštěvou školní knihovny. Tady se děti seznámily s tím, jak knihovna vypadá, dozvěděly se, jak funguje, a měly možnost si knihy prohlédnout. Celou dobu se o děti starali žákyně 7. a 8. Třídy, letos připravily povídání „O Dášence“. Milým překvapením bylo vystoupení dramatického kroužku s pohádkou “O kohoutkovi“.
Z. Staňková, 11.MŠ - Hradiště