Přihlášení

Závod v orientačním běhu přilákal i Písečáky

4. 10. 2013 | Ondřej Blažek | Diskuze (0) | Pro rodinu

V neděli 29. září se v Píseckých horách odehrál závod jihočeského žebříčku v orientačním běhu. Akce se zúčastnilo celkem 165 běžců, převážně z jižních a středních Čech. Nechyběli závodníci ani ze vzdálenějších míst jako např. z Brna či Hořic ve východních Čechách.

Velký zájem vyvolala akce i mezi nejmenšími zájemci o tento sport, mezi nimiž byla i řada píseckých rodin s dětmi, které si v krásném nedělním dopoledni přišly běh v lese s mapou vyzkoušet vůbec poprvé.

V hlavních kategoriích D21 a H21 zvítězila Pavla Hulcová z Kašperských Hor a Radek Teringl z Českých Budějovic. V kategorii rodiče s dětmi startovalo celkem 24 týmů (alespoň jeden dospělý s jedním či více dětmi).

V dalších dětských kategoriích a v kategorii pro příchozí se na start postavilo 45 závodníků. Písecké školy byly zastoupeny třemi závodnicemi ze ZŠ Šobrova (a to Monikou Sládkovou, Ivetou Přívratskou a Terezou Vinklerovou) a dále rodinou profesora Jandy z Gymnázia Písek.

Akci pořádal klub Orientačních sportů Písek za podpory svého hlavním partnera, společnosti E.ON. Závod se odehrál v prostoru vrchu Jarník se zázemím v lokalitě Na Křižatkách. Tímto bychom chtěli poděkovat Lesům města Písku a především jejich řediteli panu Václavu Zámečníkovi, který nám vyšel velkoryse vstříc a bez jehož podpory by organizace závodu nebyla možná.