V parku s mapou – úvod do orientačního sportu

Písecký oddíl Orientačních Sportů pro Vás připravil seznámení s orientačním během. Kdo z nás nepodniká výlety – ať už pěší či cyklistické? Nedílnou součástí takového výletu je plánování trasy – a to nejlépe s mapou. Mapu používáme při výletu samotném, když se rozhodujeme kudy kam a nebo když se snažíme zjistit kde to asi jsme. Ale s mapou se dá i sportovat.
Asi největší krása orientačního sportu tkví v jeho provázanosti s přírodou. Sportoviště může být každý les i městský park. Při samotném závodě se pohybujete ve zdravém prostředí na čistém vzduchu. Běh po měkké lesní půdě neničí vaše klouby tak jako běh po asfaltu. V lese bez diváků vás nic nenutí jít až na hranici svých sil. Sami si volíte tempo a není důležité, zda závod pojmete jako procházku či boj s časem. A ani v případě, že přijdete z lesa s košíkem plným hub se na vás nikdo nebude zlobit.
Orientačnímu sportu se můžete věnovat i v Písku. Sportovní klub Orientační Sporty Písek srdečně zve všechny případné zájemce 1.června do Palackého sadů, kde pro Vás připravíme jednoduchou trať na které si budete moci vyzkoušet jaké to je. Náš stánek bude připraven v blízkosti hudebního altánu od 13:00 do 16:00. Přítomní členové klubu Vám rádi vysvětlí jak číst orientační mapu, jak hledat kontroly a také jak se případně aktivněji zapojit do dění okolo orientačního běhu. Žádné jiné vybavení nepotřebujete. Pro dětské účastníky bude připravena malá odměna.
Na Vaši účast se těší členové klubu Orientační Sporty Písek.
Další podrobnosti je možné nalézt na našich stránkách:
Orientační mapy spravované klubem