Přihlášení

Všeobecné referendum ano či ne?

8. 2. 2018 | Michal Horák | Diskuze (9) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Nedá mi to abych se také nezapojil do debaty , vyprovokoval mě k tomu jeden příspěvek, který se mi dnes objevil na FB , protože ho vysdílel jeden můj kamarád, který je názorově politicky trošku jinde, ale tu ženskou, co vysdílel, to už bylo hodně za hranou.

 V tom příspěvku ve zkratce šlo o to, že ona, co by vrcholná intoška, která sleduje perskou televizi v originálu (a věřím, že i CNN, ale to nezmínila) má v obecném referendu vložit svůj osud do rukou lopaťákům , kteří inteligencí končí u spočítání výplaty a sledování TV Barrandov. No už maminka Forresta Gumpa řikala, že "pokud by nás chtěl mít pán bůh všechny stejný, tak mají všichni nohy jako Ty" . Prostě někdo se narodil jako intoš a někdo jako lopaťák, ale ta dáma si zřejmě nevšimla, že obojí žijeme ve stejné zemi a všichni se chceme míti v tomto státě dobře, jenom představy o tom, jak toho dosáhnout, se prostě sem tam liší. Jenže normální by asi bylo v diskusi se snažit ty představy k sobě co nejvíc přiblížit. Obecné referendum je nejčistčí způsob demokracie právě proto, že je to prostředek přímý od občana, diskriminace na základě čehokoliv, tím méně vzdělání, je prostě nepřípustné a amorální. Důležité je spolu hovořit, argumentovat, přesvědčovat, aby výsledek opravdu vyjadřoval konsensus co nejpřesvědčivější většiny, nikdo nemá radost z výsledku 51:49 , to se pak prostě někde stala chyba. Ale lidi jako tato pani na ni nikdy nepřijdou pokud nezmění myšlení.
Víte, dneska ráno mě napadla jedna parallela vzhledem k tomu, že máme ten únor a kvapem se nám blíží jedno z těch osmičkových výročí, tenkrát to ta takzvaná elita taky nepochopila, dokonce Beneš snad údajně prohlásil, že "nejsme tak daleko, aby nám diktovala ulice, co máme dělat".
Já se to snažil vygooglit, abych to měl podložený, ale nějak se mi nezadařilo, nicméně princip věci to vyjadřuje. Najednou byl Staromák a přilehlé ulice plný lidí a bylo vymalováno.
Vládu jedné strany tu zřejmě budeme po letech mít opět a to na to stačily řádné volby bez vládní krize. Tak se nechtějte dočkat taky těch davů na Staromáku a laskavě změňte slovník a pojďme se domluvit, co komu teda ta EU bere a co komu dává a co teda převažuje!
Mimochodem napadlo vás někoho porovnat si volební výsledek KSČ v roce 1946 v Čechách a výsledek ANO loni ?

Autor je členem Pirátské strany

0
0

Diskuze k článku +

8. 2. 2018 (23:23)  –  Luděk Blaha

0
0

Jen pro připomenutí můj oblíbený fim Světáci, 1969, mistr Prouza:
"Pánové, když je mezi třema lidma jenom jeden rozumnej, tak nesmí – nesmí! – dojít k hlasování."

Tak to snad abychom zrušili volby.
A co na to naše mládež? O její budoucnost se jedná.
Mládež má ve věci jasno. Nechává za sebe volit svoje rodiče a prarodiče. V nejhorším případě prý vycestuje.
Jen aby bylo kam…

Odpovědět

9. 2. 2018 (08:53)  –  Zbyněk Konvička

0
0

Michalův článek je reakce na komentář publicistky Petry Procházkové, jejíž přesná citace je zde:

"Takže, končím s korektní tolerancí hlupáků a blbců. Že se nesmí o lidech méně inteligentních až debilních říkat, že tací jsou? Tak to ne. Nechci, aby o mně rozhodovali nevzdělanci a tupci, ignoranti s fašistickými sklony a manipulovatelné mozkové trosky. Věnovala jsem svému vzdělání i vzdělání dětí spoustu času, sil i peněz. Dodnes se snažím získávat informace o všem, co mohu ovlivnit a co ovlivňuje mne. Čtu zprávy v češtině, ruštině i angličtině, snažím se poslouchat perskou televizi. Do dětí vtloukám, aby si každou zprávu ověřovaly z několika zdrojů. Aby nečetly pochybná média. Cestujeme, nasloucháme a přemýšlíme, studujeme, besedujeme a diskutujeme. A v referendu má mít můj hlas stejnou hodnotu jako někoho, kdo tráví veškerý svůj volný čas sledováním Barrandova, nebo u piva, učit se nechtěl nebo na to neměl a v anketách typu koho budete volit odpovídá: "Nó… já vám nevím, já nikoho neznám… tak asi Zemana nó…." Klidně ať si takové bidlo rozhoduje v místním referendu o tom, zda chce raději cyklostezku nebo novou střechu na obecním úřadě. Ale o vystoupení z EU ne! Pouze v případě, žer bude vědět, které státy tam patří, kdy vznikla, podle jakých základních pravidel funguje, jaké má orgány atd. Jasně, ani naše poslanecká sněmovna teď není zrovna výkvětem české inteligence, ale ta blbost je tam alespoň trochu naředěná spoustou chytrých (ne nutně vzdělaných!) poslanců. Takže doufám, že nepřipustí, aby o složitých a odborných věcech rozhodovali lidé, které to vlastně ani nezajímá a dokáží jen opakovat tupá laciná hesla o tom, jak nám EU zakazuje to či ono. Piráti! Vzpamatujte se! Tohle není transparentní svoboda, co předvádíte, ale totální hazard a nezodpovědnost. Užuž jsem vás chtěla příště volit… А teď si tady klidně piště, jak jsem nafoukaná a nadřazená."

Odpovědět

9. 2. 2018 (08:57)  –  Zbyněk Konvička

0
0

debatu o referendu věcně shrnul rovněž Ivan Bartoš, předseda pirátů, jeho přesná citace ZDE:

"Dovolím si trochu ostřeji, protože fakt nemám rád, když někdo o našich občanech mluví jako o hlupácích. U voleb hlasy nesmrdí, že. Proč celej institut referenda svazuje každej s EU (vystoupit chce Okamura) a NATO (asi Okamura a určo Komunisti). To není relevantní síla ani mediálně. Vše ostatní je na nás a na každým, kdo zvedne zadek a něco udělá nad rámec share na facebooku. Ale to něco není nadávat lidem, že na základě nějakého přesvědčení mohou nějak rozhodnout. A dnes jsem na to musel reagovat hned v několika médiích. I když je otázka jakýhokoliv vystupování z mezinárodních institucí v tuto chvíli zcela irelevantní. A já se ptám, jak se popasují ti, kteří vyvolávají obavy z referenda jako "zhoubného nástroje", odvolávajíce se na "hloupé lidi" s faktem, že při vstupu do EU občané rozhodli právě referendem. Byla jiná doba? A proč je to teď mediálně horší doba. Kvůli jednomu Aeronetu a Parlamentkám? A u politiků v parlamentních volbách, kdy podkuřují občanům to najednou nejsou "hlupáci", ti lidé? Nebo určitou politickou stranu vždy volí chytří lidé, zatímco ty jiné strany volí "hloupí lidé"? Nebo jsou hloupí jenom ti, kterým bůh nenadělil čas a pohodu se aktivně věnovat politice či studovat? A není situace, kdy se liberální demokraté obávají zneužití tohoto institutu primárně naši/jejich chybou, že nechali politiky v partajích kydat na EU špínu, kdykoliv jim to přineslo politický body doma…a tak dále. My s Piráty jsme to nedělali. Nehráli jsme divadla a snažili se poskytovat relevantní informace všem. Děláme to i teď. Vlastní selhání nelze házet na institut přímé demokracie. Já byl např., i přes kritiku oponentů, na dnech EU. Moc lidí jsem tam neviděl, ani moc osobností… a nejmíň těch, který to hrdinně točej na Facebooku. Ale bylo překvapivě hezké počasí. Taky bych dal raději výlet :-) Kdo má ambice měnit společnost, musí ji primárně věřit, a nesmí opovrhovat lidma, což mi jednou takhle řekla ‪Lydie Franka Bartošová, ale vytetovat jsem si to zatím nenechal. A role Pirátů je v tom (alespoň my ji tak vidíme), aby hlídali demokracii a právě zajišťovali svobodu rozhodování, svobodu slova a svobodu přístupu k informacím, což je i cesta k svobodnému rozhodování v referendu. A to je zásadní rozdíl mezi Piráty a motivací stran jako je ANO, KSČM a projektu SPD."

Odpovědět

9. 2. 2018 (15:26)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobrý den,
je to skutečně pravda, že Beneš řekl vícekráte, že není možné, aby rozhodovala ulice tgo bylo v době kdy se rozhodovalo zda přenecháme Sudety Německé říši. Touto zásadou se řídil T.G.M. Ten dokonce nechal střílet do lidí. Je to případ MOSTECKÝ VIADUKT.
Jen pro zajímavost – Eduard Beneš podepsal do konce roku 1947 821 trestů smrti uložených Lidovým soudem. Gottwald jich podepsal za celou dobu své vlády 429, bohužel včetně Milady Horákové.

JUDr. Josef Šlehobr

Odpovědět

9. 2. 2018 (19:34)  –  Luděk Blaha

0
0

Tak ještě, pane doktore, za jaké delikty ty tresty smrti padly, alespoň rámcově, kolika rodinám nechal ten který z prezidentů zabavit veškerý majetek a kolik lidí kdo z nich poslal zemřít do gulagů a uranových dolů.

Odpovědět

10. 2. 2018 (12:34)  –  Ondřej Blažek

0
0

Soudruhu Šlehobre, nezbývá než si s Jiřím Kodetem zakřičet: https://www.youtube.com/watch?v=SzNC8jOYdyg
Čest práci!

Odpovědět

10. 2. 2018 (11:30)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobrý den,
v roce 1945 mi bylo 7 let,, takže co vím tak jsem se dozvěděl od svého otce, který byl velitelem REVOLUČNÍ GARDY pro Smíchov –KOŠÍŘE a jeden z mnoha přísedících u Lidového, soudu, také z dobového tisku, který otec uchoval. Tresty smrti byly většinou pro kolaboraci, konfidenty udavače židů, aby mohli ukrást jejich majetek. Vždy to bylo spojeno se ztrátou občanských práv a majetku.

Odpovědět

10. 2. 2018 (11:36)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Doplnění:
pan Bláha se ptal ještě na gulagy a uranové doly. Do gulagů Beneš určitě nikoho neposlal, ale příslušníky SS z Pečkárny a Tábora, to byli ti nejhorší tak ti ce nedostali provaz tak dostali 10 let na uranu.

Odpovědět

10. 2. 2018 (16:13)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobré odpoledne,
pane Ondřeji Blažku mne může urazit jedině inteligent, protože soudruh s tím nemá nic společného. To jsou skutečně historická fakta, tak to skutečně bylo. SMRT JE ZASE JENOM SMRT AŤ je od kohokoliv. Pokud chceme být SPRAVEDLIVÍ padni komu padni tak si musíme přiznat, že jsme měli dva krvavé presidenty BENEŠE A GOTTWALDA.

ŠLEHOBR PÍSEK

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.