Na vlnách tónů a slov - beseda v MěK Písek

Pro letošní měsíc březen, který je vyhlášen měsícem čtenářů, jsme připravili besedu se známou českou spisovatelkou historických a romantických románů Hanou Marií Körnerovou. Dalším hostem bude spisovatel, nakladatel a hudebník Josef „Pepson“ Snětivý.
Zveme na příjemné povídání nad knihami dne 14. března 2012 od 16,30 hodin v klubovně Městské knihovny Písek.
Hana Marie Körnerová se narodila v roce 1954 v Litoměřicích. Již od dětství si tzv. psala do šuplíku. Vystudovala zdravotní školu a pracovala jako zdravotní sestřička . Od roku 1993 je spisovatelkou na plný úvazek, a to když vyšla její historicko-romantická sága Pán hor. V devadesátých letech vycházely její příběhy ve vydavatelství Ivo Železný v edici Večery pod lampou, tj. jednalo se o krátké zhruba 60-120 stránkové brožované příběhy. Nejznámější její knihou je bezesporu román Andělská tvář, který byl v roce 2002 zfilmován. Hana Marie Körnerová žije s manželem střídavě v Hřídelci a v Podkrkonoší.
Knihy H.M. Körnerové ve fondu MěK Písek.
Josef „Pepson“ Snětivý se narodil 26.3.1973 v Táboře. Rodina se záhy přestěhovala do Jablonce nad Nisou , kde strávil osmnáct let. Vystudoval Střední ekonomickou školu, obor zahraniční obchod.Ve studiu pokračoval na vysokoškolské úrovni a získal titul inženýra ekonomie na VŠE v Praze.
Začal jako učitel angličtiny na základní škole, později se živil jako model a po několika letech se vrátil k výuce angličtiny, ovšem po zkušenostech s dětmi se raději věnuje výhradně dospělým.
Muzice se věnuje už více než třicet let . V současnosti kromě svých písní prezentuje i repertoár pražské funkové kapely www.slyrabbits.com, jejímž členem je od roku 2008.
Ve vlastní spisovatelské práci se preferuje spíše otrlejší a ne tak jednoznačně kladné hrdiny. Svůj první román Každý král je sám vydal v kristových letech a zatím pokračuje stabilním tempem jeden beletristický počin ročně.