ZMĚNA PROGRAMU: Na festivalu Stříbrný vítr s 10 skvělými ochotnickými soubory bude hostem Martina Malina Prášilová
Divadlo Pod čarou pořádá ve dnech 26.–28. ledna 2024 již 6. ročník divadelní přehlídky Stříbrný vítr. Pojďte ochutnat festival ochotnických nadšenců, kteří s návštěvníky / milovníky divadla vytvářejí neopakovatelnou atmosféru. Těšit se můžete na celkem 10 činoherních představení z různých koutů republiky, převážně komediálního žánru. Součástí budou diskuse s odbornou porotou. Pozor změna programu !!! V neděli 28. ledna nemůže kvůli zdravotním komplikacím přijet na plánovanou besedu od 13.15 hodin v rámci Stříbrný vítr – festival ochotnického divadla herec Jan Potměšil. Požádali jsme proto produkci Divadla Kašpar o pomoc a doporučení koho z divadelních kolegů či kolegyň oslovit, aby beseda "Nejen o divadle" mohla konat. Pozvání na besedu přijala herečka Martina Malina Prášilová.
„Po loňském úspěšném ročníku, který jsme mohli uspořádat již bez omezujících proticovidových opatření, jsem rád, že mohu návštěvníky, a hlavně účinkující, pozvat do Písku na 6. ročník festivalu ochotnického divadla Stříbrný vítr, soutěžní nepostupovou přehlídku divadelních souborů s odbornou porotou a doprovodným programem,“ zve na další divadelnické setkání ředitel festivalu Tomáš Franců.
S myšlenkou píseckého divadelního festivalu Stříbrný vítr přišel v roce 2019 principál Divadla Pod čarou Miroslav Pokorný. „Samotným názvem vzdáváme hold Fráňu Šrámkovi, básníkovi spojenému s Pískem a řekou Otavou. Mírovu ideu pak nesli na svých ramenou herci – členové Podčáry a jejich přátelé, úspěšné divadelní hry s názvem O 14 dní dříve aneb Svoboda nadvakrát,“ upřesňuje Tomáš Franců.
Hostem z Divadla Kašpar bude namísto herce Jana Potměšila herečka Martina Malina Prášilová.
Martina Malina Prášilová se narodila v Praze, kde vystudovala Vyšší odbornou hereckou. Se svými spolužáky spoluzakládala v roce 2003 Malé vinohradské divadlo v Praze (dnes divadlo D21), kde také do roku 2005 hrála a působila jako produkční. Od sezóny 2005/2006 působí v divadelním spolku Kašpar v Divadle v Celetné v Praze. Hrála také v Divadle Na prádle v Praze a v divadle Dialog v Plzni. Hrála v televizních seriálech Karla Smyczka „Místo nahoře“ a „Dobrá čtvrť“, v absolventských filmech Marka Epsteina „Neděle“, Jaromíra Pesra „Moji (ne)přátelé“.. atd. Dále účinkovala v seriálech Ulice, Modrý kód, Ordinace v růžové zahradě, Černé vdovy, Guru a Volha. Během covidové epidemie moderovala (a dramaturgicky se podílela) streamovací pořad Kašpar na čekané a také na Rádiu Kašpar. Kromě herectví se věnuje filmové, televizní a eventové produkci (režii a moderaci). Je spoluzakladatelkou neziskové organizace Mimo domov z.s., která se zabývá přechodem mladých dospělých z dětských domovů do reálného života. Zde také úzce spolupracovala na dokumentárním filmu Dospělým ze dne na den v režii Igora Chauna. Má za sebou také výrobu několik dokumentárních filmů se sportovní tématikou oceněných na mezinárodních filmových festivalech.
Festival Stříbrný vítr podpořilo také Město Písek z grantového programu na podporu kultury a cestovního ruchu.
Program
Pátek 26.1.
16:30 Zahájení festivalu (velký sál)
16:40 Březnický a rožmitálský divadelní spolek – Dámská šatna (80 min, velký sál)
18:15 Divadelní spolek Prácheňská scéna v Písku – Zapeklitá komedie aneb Kdosi brousí nad Paďousy (95 min., velký sál)
Večeře
20:30 BDS Lužnice, o.s. Bechyně – Kdo se bojí Beatles (110 min. vč. př., velký sál)
22:30 Diskusní fórum s porotou (malý sál)
23:00 Doprovodný program – kytarový JAM
Sobota 27.1.
10:30 Divadelní společnost Jablonský Jindřichův Hradec – Jméno (120 min, velký sál)
Oběd
13:30 Divadelní spolek Rádobydivadlo Klapý – Skořápka (90 min, velký sál)
15:15 MonAmour Mnich – Dokud se randí – level 2 (60 min, malý sál)
16:30 Diskuzní fórum s porotou (malý sál)
17:30 Zmatkaři Dobronín, z.s. – Uděláte mi to znova? (110 min. vč. př., velký sál)
Večeře
20:30 Tvůrčí skupina pokročilých při DS Čelakovský Strakonice – Vrátila se jednou v noci (120 min., velký sál)
22:30 Diskuzní fórum s porotou (malý sál)
23:00 Doprovodný program – kytarový JAM
Neděle 28.1.
11:00 DK Jirásek Česká Lípa – Ženitba (75 min, velký sál)
Oběd
13:15 beseda nejen o divadle – herečka Martina Malina Prášilová z Divadla Kašpar, moderuje Tomáš Jehně Jiřík (malý sál)
14:30 DSJV Sázava – Dokonalá svatba (115 min. vč. př., velký sál)
16:30 Diskuzní fórum s porotou (malý sál)
17:10 Zakončení přehlídky, vyhlášení (velký sál)
Vstupné:
Na celý festival pořídíte vstupné nejvýhodněji formou permanentky v on-line předprodeji, a to pouze na celý víkend za 400 korun.
Na místě vyjde vstupenka na celý festival za 450 korun.
Jednodenní vstupenky: pátek – 150 korun, sobota – 300 korun, neděle 150 korun.
Vstupenka na jedno představení 100 korun.
Studenti do 25 let mají vše za polovic.
Držitelé klubových karet mají celý festival zadarmo.
Sledujte:
Facebook festivalu Stříbrný vítr
Ohlédnutí za předchozím ročníkem festivalu